Новини » Світ 25 березня, 2019, 22:23
Франція та Німеччина створили спільну парламентську асамблею

25 березня у Парижі почала свій перший саміт нова французько-німецька парламентська асамблея.

Про це пише DW, передає «Європейська правда».

У спільному парламентському саміті взяли участь 50 депутатів Бундестагу та 50 законодавців з нижньої палати парламенту Франції. Президент Бундестагу Вольфганг Шойбле та президент Національної Асамблеї Річард Ферран підписали акт про заснування нового формату співпраці.

Шойбле заявив, що він «підкреслює наше зобов’язання закріпити співробітництво в європейському контексті».

«Німеччина і Франція несуть особливу відповідальність за Європу», – сказав президент Бундестагу, додавши, що нова асамблея «не зашкодить та не скасує суверенітету будь-якої нації».

Ферран назвав засідання в понеділок «історичним днем». Асамблея збиратиметься двічі на рік. Вона ухвалюватиме спільні резолюції до Національної Асамблеї та Бундестагу, які не матимуть зобов’язувальної юридичної сили.

У січні Париж і Берлін оновили Елисейську угоду – післявоєнний пакт про примирення 1963 року – підписавши новий договір в Аахені.

Аахенський договір має на меті посилити транскордонне співробітництво вздовж 450-кілометрового кордону країн, а також покращити координацію між двома країнами, коли йдеться про вирішення таких міжнародних проблем, як зміна клімату та тероризм.

Договір зобов’язує Берлін і Париж до більш тісних зовнішньополітичних і оборонних зв’язків, просування французько-німецьких міжміських проектів, а також узгодження транскордонних академічних звань.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-19 00:00 :52