Новини » Суспільство 25 березня, 2019, 1:33
Дослідники вирішили використовувати голубів для збору даних про забрудненість міст
Голуби зможуть збирати інформацію про забрудненість міст
Голуби зможуть збирати інформацію про забрудненість міст

Британські дослідники розробили спеціальний пристрій за допомогою якого голуби зможуть збирати інформацію про забрудненість міст та інші кліматичні дані.

Про це повідомляє INTV, передає Соцпортал.

Британські дослідники під керівництвом Ріка Томаса з Бірмінгемського університету створили спеціальний пристрій, який дозволяє збирати дані про зміни в навколишньому середовищі за допомогою невеликих сенсорів.

Сама конструкція дуже легка (близько 3% від маси тіла птаха) і кріпиться за допомогою спеціальних ремінців. Розробники запевняють, що сенсори створено так, щоб вони не відчепилися, не загубилися в польоті та не нашкодили голубу. Уся конструкція «рюкзачка» обходиться приблизно в 250 фунтів.

Для збору даних підходять лише домашні голуби, які можуть знайти шлях додому. Дані потрібно скачувати з пристрою. Поки вченим вдалося зібрати дані, отримані п’ятьма птахами, які здійснили 41 політ загальною протяжністю понад 1000 км.

Дані, зібрані голубами, допоможуть дослідникам передбачити, як забруднене повітря шириться містами.

Це корисно для прийняття рішень щодо будівництва ключових об’єктів інфраструктури, таких як лікарні та школи. Також технологію можна застосовувати для дослідження змін клімату.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 11:14 :53