Новини » Події 25 березня, 2019, 10:55
25 березня працівники СБУ відзначають професійне свято
СБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
СБУ. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Сьогодні, 25 березня, в Україні відзначають День Служби безпеки України.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Служба безпеки України – державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Серед головних завдань СБУ захист державного устрою, конституційного строю, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного потенціалу України. Попередження виявлення злочинів проти миру і безпеки людства, тероризму, корупції і організованої злочинної діяльності. Завданнями контррозвідки є добування, аналітична обробка і використання інформації, яка має ознаки розвідувальної, терористичної діяльності.

20 вересня 1991 парламент проголосував за створення Служби національної безпеки України (СНБ України), ліквідувавши Комітет державної безпеки УРСР. У період з листопада 1991 по лютий 1992 рік у складі СНБ України були створені Головне управління розвідки, Головне управління контррозвідки, Управління «К» (боротьба з корупцією і організованою злочинною діяльністю), низка інших основних та допоміжних підрозділів (інформаційно-аналітичний, оперативно-технічний, урядового зв’язку, військово-медичний, мобілізаційний, оперативного документування, міжнародних зв’язків, роботи з особовим складом, громадських зв’язків, інспекторський, Інститут підготовки кадрів СНБ України, а також управління СНБ України в областях і Служба національної безпеки Криму.

25 березня 1992 Верховна Рада України прийняла закон «Про Службу безпеки України». Саме в цей день щорічно, починаючи з 2001-го, відзначається День Служби безпеки України. Свято було засновано указом президента Леоніда Кучми, враховуючи заслуги СБУ в справі захисту державного суверенітету України, конституційного ладу, територіальної цілісності, законних інтересів держави, а також у забезпеченні прав і свобод людини і громадянина.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 23:32 :51