live
Новини » Світ

Щонайменше 134 пастухи Фулані загинули під час розправи у Центральному Малі

Щонайменше 134 пастухи Фулані (народ, що проживає в районі Сахеля в Західній Африці – ред.) загинули в центральному Малі.

Це був найбільш смертоносний напад останнім часом, посилюючого етнічного та джихадського насильства в регіоні, заявив місцевий мер, – повідомляє Reuters.

Напади на села Огосагоу і Велінгара відбувалися коли місія СБ ООН, що відвідала Малі, шукала шляхи розв’язання насильства, коли в минулому році загинуло сотні цивільних осіб, і розповсюдилась по території Сахеля (тропічна савана в Африці – ред) в Західній Африці.

Мулай Гіндо, мер сусіднього міста Банкас, сказав, що озброєні люди, одягнені як традиційні мисливці з Донзо, оточили і атакували Огосагу приблизно в 4:00 (04:00 GMT).

«Ми наразі знаємо про 134 вбитих, які виявили жандарми», – сказав Гіндо виданню по телефону.

Він додав, що ще одне сусіднє від Фулані, село Велінгара, також було піддано нападу, що спричинило «низку» смертей, але він ще не знав, скільки.

Джерела безпеки повідомили, що серед вбитих були вагітні жінки, діти та літні люди.

Один з мешканців Огосагу, який попросив не бути ідентифікованим, заявив, що напад був відплатою філії аль-Каїди у відповідь за рейд на минулому тижні, в якому загинули 23 солдати.

Групи джихадистів, пов’язані з Аль-Каїдою і ісламською державою, використовували в останні роки етнічні суперництва в Малі і її сусідів Буркіна-Фасо і Нігері, щоб підвищити вербування і зробити величезні території практично непідконтрольними.

У 2013 році французькі війська втрутилися в свою колишню колонію Малі, щоб стримувати напад джихаду з північної пустелі, але бойовики відтоді перегрупувалися і розширили свою присутність у центральному Малі та сусідніх країнах.

Близько 4500 французьких військових залишаються розташованими у Сахелі, більшість з яких знаходиться в Малі. США також мають сотні військових у регіоні.

Посли Ради Безпеки зустрілися з президентом Малі Ібрагімом Бубакаром Кейтою та іншими урядовими чиновниками в п’ятницю ввечері, щоб обговорити насильство і повільну реалізацію мирної угоди 2015 року з неісламістськими озброєними групами.

«Чітке почуття розчарувань серед багатьох членів Ради Безпеки на темпах імплементації мирної угоди в Малі, – писав у Твіттері представник Великобританії у цій місії Стівен Гікі. – Рада Безпеки готова вводити санкції до тих, хто перешкоджає її реалізації».Loading...
Loading...
Loading...