live
Новини » Світ

НАТО побудує в Польщі сховище для військової техніки США

НАТО

Північноатлантичний альянс підтвердив плани з будівництва складського господарства на авіабазі в польському Повідзе для зберігання американського військового устаткування.

Про це в суботу, 23 березня, повідомило агентство AFP з посиланням на представника НАТО, – повідомляє facenews.

Рішення прийнято в світлі посилення присутності альянсу на східному фланзі у відповідь на анексію Росією українського Криму і ескалацію конфлікту на сході України.

Об’єкт вартістю в 260 млн доларів

Як раніше передавала газета The Wall Street Journal, об’єкт, спорудження якого обійдеться в 260 млн доларів (близько 230 млн євро), буде розташовуватися приблизно в 200 кілометрах на захід від Варшави. Там передбачається розмістити американські бронетехніку, боєприпаси і озброєння. За словами генсека альянсу Єнса Столтенберга, будівельні роботи почнуться до кінця 2019 року і можуть зайняти близько двох років.

«Завчасне розміщення» військової техніки на стратегічному об’єкті в центрі Європи дозволить оперативно реагувати в кризовій ситуації, зазначає AFP. За словами Столтенберга, даний крок «зміцнить розширення американської присутності в Польщі».

«Форт Трамп»

В даний час Варшава домагається збільшення чисельності в країні американських військ. В ході візиту в США 18 вересня 2018 року президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вважає за доцільне розмістити на території країни постійну військову базу США. Дуда зазначив, що в Варшаві вже придумали назву для неї – «Форт Трамп», і уряд країни вже тривалий час лобіює цю ідею в Вашингтоні.

В даний момент в Вашингтоні вивчають пропозицію Польщі про довготривале військову присутність на її території. У документі, названому «Пропозиція про постійну присутність США в Польщі» і направленому в 2018 році офіційним представникам уряду США, конгресменам і американським аналітичним центрам, йдеться про повністю укомплектованою американської бронетанкової дивізії, за розміщенні якої Варшава готова заплатити до 2 млрд доларів (1,7 млрд євро).

Loading...