Новини » Світ

На виборах у Таїланді лідирує «партія військових»

Згідно з оприлюдненими результатами підрахунку 92 відсотків голосів, на парламентських виборах у Таїланді лідирує партія «Народна державна сила» на чолі з генералом Прают Чан-Очем.

Про це інформує Al-Jazeera, – повідомляє Укрінформ.

«Попередні результати від виборчої комісії Таїланду показують, що партія, яку очолюють військові, лідирує, на перших виборах в країні після військового перевороту у 2014 році», – йдеться у повідомленні.

За підрахунком приблизно 90 відсотків виборчих бюлетенів партія «Народна державна сила» («Паланг Прачарат») має сім мільйонів голосів. За партію «Для тайців» («Пхеу Тай»), що пов’язана з колишнім прем’єр-міністром та вигнаним магнатом Таксином Шинавата, проголосували 6,6 мільйона виборців.

Голосування відбувається за новою конституцією країни, яка надає військовим сильний вплив на цивільну політику та ускладнює для будь-якої партії отримання більшості у нижній палаті з 500 місць. Верхню палату парламенту призначають військові.

Явка на виборах попередньо становила 65,96%, що нижче очікувань.

Виборча комісія Таїланду заявила, що оголосить остаточні результати довготривалого голосування у понеділок.

Нагадаємо, у Таїланді в неділю, 24 березня, відбувається голосування на перших з часу військового перевороту 2014 року загальних парламентських виборах.

Loading...