Новини » Суспільство 24 березня, 2019, 8:47
Геологи виявили причини останнього зледеніння Землі 13 тис. років тому
Геологи виявили причини останнього заледеніння Землі 13 тис. років тому
Геологи виявили причини останнього заледеніння Землі 13 тис. років тому

Геологи з Чилі та США заявили, що причиною останнього заледеніння, відомого як пізній дріас, є метеорит. Це доводять результати дослідження кратера у Південній Америці.

Приблизно 12,8 тис років тому наша планета пережила короткочасне похолодання, не пов’язане з будь-яким льодовиковим періодом, передає techno.nv.ua з посиланням наUniverse Today.

Роками вчені сперечалися, що саме викликало сильні зміни клімату на Землі і стало причиною зникнення археологічної культури Кловіс у Північній Америці.

Згідно з дослідженням команди чилійських і американських геологів, які вивчали кратер у провінції Осорно на півдні Чилі, загоряння близько 10% поверхні Землі, а потім різке похолодання були викликані саме падінням метеорита.

Відкриття стало можливим завдяки вивченню покладів в Чилі. Виявилося, що різні шари були пов’язані одне з одним та збігалися з періодом зникнення скам’янілостей мегафауни у Південній Америці і людських останків, що належать до епохи Плейстоцену (12,8 років назад) і різкої зміни клімату.

Вчені також виявили крихітні сфери мінералів, які могли утворитися через надзвичайно високі температури. У цих сферах були сконцентровані частки платини, золота і заліза, які рідко зустрічаються в природі.

Крім цього, геологи знайшли зразки деревного вугілля і пилку в ударному шарі кратера, що свідчить про велике спалюванні біомаси в цей же період.

Важлива також і швидкість, з якою відбувалися зміни в кліматі, оскільки вона свідчить про те, що причиною заледеніння в Північній півкулі Землі був саме зовнішній вплив, а не повільні процеси у світовому океані.

Ймовірно, через похолодання 13 тис. років тому вимерли такі тварини як гігантські наземні лінивці, шаблезубі тигри, мамонти і гомфотеріі.

«Це ще одне свідчення того, що кліматичне явище в період пізнього дріаса є надзвичайно глобальною подією, що мала серйозні наслідки для життя тварин і людей в той час», – говорить професор геології в Каліфорнійському університеті в Санта-Барбарі Джеймс Кеннетт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 14:59 :02