Новини » Світ 24 березня, 2019, 13:10
Астрономи знайшли одну з найстаріших зірок Всесвіту: фото
Фото: Gemini Observatory
Фото: Gemini Observatory

Астрономи змогли визначити вік зоряного скупчення HP1 у Чумацькому Шляху.

Як повідомляє «Популярна механіка», виявилося, що воно є одним з найстаріших відомих скупчень – не тільки в Галактиці, але й у Всесвіті в цілому.

Фото: Gemini Observatory
Фото: Gemini Observatory

У новому дослідженні фахівцям вдалося зробити найбільш детальні спостереження за кластером, використовуючи телескоп Джеміні, розташований у чилійських Андах.

Дослідники використовували телескоп Джеміні, а також архівні зображення, отримані «Хабблом», для дослідження найбільш тьмяних зірок у скупченні, а також для вивчення 11 змінних зірок типу RR Ліри. Отримана фахівцями інформація дозволила визначити, що кластер знаходиться приблизно в 21 500 світлових років від Землі.

Вчені також змогли визначити металічність зірок у HP1 (це дозволяє говорити про їх вік: чим вище металічність, тим зірка молодша, і навпаки). Так, зірки в даному кластері мають настільки низьку металічність, що вони, як припускають учені, сформувалися в період, коли Всесвіту ще не було і мільярду років. Згідно з висновками дослідників, вік HP 1 складає приблизно 12,8 млрд років.

Довгий час вважалося, що найбільш старі зоряні кластери можуть бути знайдені тільки в далеких куточках Всесвіту. У недавній час, однак, було виявлено досить багато таких скупчень в галактичному балджі – в центральному регіону Чумацького Шляху, що тягнеться приблизно на 10 000 світлових років.

Про результати дослідження повідомляється в прес-релізі на сайті обсерваторії Джеміні.

Читайте також: Врятувати людство: з далекого 3300 року прибув чоловік з нерадісними новинами

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 11:36 :35