Новини » Світ 7428 Читать эту новость на русском

У Чехії 90-річний дідусь знайшов середньовічний скарб на грядці цибулі

Фото: www.radio.cz

Давня чеська земля таїть в собі чимало скарбів, які часом буквально валяються під ногами. Нещодавно 90-річний житель селища Челіво, що неподалік від Бенешова, виявив на власній грядці горщик із золотими і срібними монетами XV століття – такий «урожай» підніс йому город, на якому він довгі роки вирощує цибулю.

Про це повідомляє «Чеське радіо» .

«На моїй грядці росла цибуля, а коли я її зібрав, то знайшов невелику монетку. Зробив крок і раптом побачив ще одну... На наступний день вранці я взяв граблі і почав розгрібати в цьому місці землю. Нічого. Спробував знову і побачив п’ять монеток. Тоді я сказав собі: «О, тут щось є!». Потім я продовжував ворушити землю граблями і натрапив на цей скарб» , – зазначив 90-річний Мирослав Юрнічек. 583 золоті і срібні монети пролежали в землі понад півтисячі років.

«Я був просто вражений. Хоча я вже людина стара, я був просто у нестямі від щастя!», – описав Юрнічек свої емоції в той момент.

Господар грядки вважає, що таким чином земля винагородила його за убогий урожай, який виявився через посуху менше звичайного.

Про знахідку відразу повідомили місцеву владу. За скарб, переданий державі, пан Юрнічек отримав фінансову винагороду. На місці знахідки археологи також виявили фрагменти шкіри, текстильної тканини і мотузок. Вчені вже очистили від землі і вивчили монети, які тепер стали експонатами музею регіону Подбланіцко.

«Велика частина артефактів з Челіво, або, простіше кажучи, скарбу, відноситься приблизно до середини XV століття. Це була неспокійна переломна епоха, і зміст знахідки це підтверджує – вона складається з празьких грошів і дрібної монети, головним чином, пфенігів», – розповідає директор музею Радован Цадер.

Як зазначає видання, перша половина XV століття – час гуситських воєн і хрестових походів проти чеських «єретиків». Знайдені монети були викарбувані в період з 1350 по 1455 рік у чеських, австрійських, німецьких і угорських землях. Основну частину скарбу склали монети епохи Яна Люксембурзького, Карла IV і його сина Вацлава IV. Особливо цінними вчені вважають золоті угорські дукати часів Зигмунда Люксембурзького і Альбрехта I Габсбурга.

Нагадаємо, на Львівщину прибув«меч вікінга».

 

Loading...
Loading...
Loading...