Новини » Політика 23 березня, 2019, 4:30
Порошенко: Після виборів Мінські домовленості запрацюють так, як того прагне Україна

Президент Петро Порошенко переконаний, що одразу після виборів будуть активізовані перемовини для врегулювання ситуації на сході України політико-дипломатичним шляхом.

Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів, – інформує прес-служба Глави держави.

Фото: прес-служба Президента України

«Політико-дипломатичний шлях – це означає абсолютно чіткий план, який презентований і під яким стоїть підпис Путіна. Називається план – Мінські домовленості. Реалізація цього плану – є дорожня карта... Ці пропозиції були схвалені нашими партнерами з Європейського Союзу в обличчі Німеччини і Франції, зі Сполучених Штатів Америки. І він передбачає абсолютно чіткі кроки», – сказав Порошенко.

Він нагадав, що основною вимогою цього плану є забезпечення безпекового компоненту: роззброєння незаконних військових формувань; виведення іноземних російських військ з української території; виведення важкої техніки і артилерії; повернення українського суверенітету на українську землю і контроль над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону. 

«Дуже багато деталей, але це є чіткий план. І головне – він погоджений. І Путін не йде на це зараз лише тому, що дуже сподівається, що йому вдасться підірвати Україну зсередини. Ми не дамо йому для цього жодного шансу. І одразу ж після президентських виборів, політико-дипломатичним шляхом ми поставимо питання в ООН щодо миротворчого контингенту, ми негайно в Нормандському форматі відновимо переговори і імплементуємо безпековий компонент», – наголосив Президент та додав, лише після імплементації безпекового компоненту буде втілена політична частина домовленості щодо Донбасу.

Глава держави також зазначив, що питання завершення війни і досягнення миру в Україні залежить від припинення агресивних дій Росії. «Ключ від миру знаходиться не в Києві, бо це не наші війська знаходяться на російській території. Ключ від миру знаходиться не у Брюсселі і не у Вашингтоні. Ключ від миру знаходиться у Кремлі», – констатував Порошенко.

За його словами, Україні вдалося мобілізувати світову коаліцію на свою підтримку, яка була створена після початку агресії. Він також підкреслив, що «не існує людини, яка б прагнула миру більше, ніж український Президент і не існує країни, яка б прагнула миру більше, ніж Україна».

Президент також висловив переконання, що після виборів Мінські домовленості запрацюють так, як цього прагне Україна, бо до їх виконання Росію спонукає висока ціна, яку вона платить за свою агресію та збитки, що несе через дію санкцій. «Росія платить зараз надзвичайно високу ціну і ця ціна буде лише збільшуватись. І Путін має абсолютно сильну мотивацію для того, щоб припинити війну, забрати свої війська, відновити український контроль над неконтрольованою ділянкою кордону і принести довгоочікуваний мир», – сказав Порошенко.

Він наголосив, що у Путіна немає іншого виходу. «Росія зараз платить надзвичайно високу ціну за санкції і за свою авантюру з анексією Криму і за агресію на Донбасі. За оцінками агентства Bloomberg Росія втратила 150 млрд доларів лише через агресію. Росія втратила 10% свого ВВП. Різко впав рівень життя росіян, зросли ціни, зросло ПДВ і решта компонентів на сьогоднішній день переконливо свідчать – Росія не зможе і не буде продовжувати цю лінію, бо ціна для Росії є занадто високою», – підсумував Порошенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 14:15 :29