Новини » Суспільство 23 березня, 2019, 3:45
Перепади настрою говорять про небезпечні хвороби, – науковці

Не варто думати, що людина може ображати оточуючих тільки через поганий характер. Різкі перепади настрою можуть бути сигналом різних захворювань, які до пори до часу приховано протікають в організмі. Наприклад, кажуть лікарі, раптова різкість і похмурий настрій у людини бувають симптомами пухлини мозку.

Про це повідомляє ukrhealth.

Мінливість в настрої і поведінці людини часто вказують на порушення функцій щитовидної залози. В залежності від того, функціонує цей орган занадто активно або ж, навпаки, його діяльність згасає, можуть проявлятися симптоми – підвищена дратівливість і запальність, або млявість і пригніченість. Якщо при цьому мають місце набряки і відчуття то жару, то холоду, проблема майже напевно криється в щитовидці.

Крім того, нісенітність людини може свідчити про енцефалопатію – захворювання, яке пов’язане з порушеннями функцій головного мозку. Характерні для цього стан емоційні знаки – це не властиві людині раніше дратівливість і примхливість. Починаються такі зміни у віці після 40 років.

Спалахи поганого настрою бувають властиві людям і при захворюванні на діабет, особливо в тих випадках, коли наявна залежність від ін’єкцій інсуліну. За словами психотерапевтів, у діабетиків нерідко розвивається підвищена тривожність. Це пов’язано з тим, що хворі добре усвідомлюють свою вразливість при даному діагнозі і постійно нервують, побоюючись наслідків.

Трапляється і так, що відштовхуюча поведінка виникає через порушення слуху. Особливо це типово для дітей. Батьки можуть не підозрювати, що їхня дитина погано чує, і списувати її похмурість і нетовариськість на особливості характеру, – тоді як неприємні особливості поведінки виявляються захисною реакцією маленької людини, ще не здатної щось пояснити про свій стан.

Також перепади настрою характерні для дітей з СДУГ – синдромом гіперактивності з дефіцитом уваги.

Поганий настрій і апатія раптово змінюються дратівливістю і проявом агресії? Це привід перевірити стан головного мозку. У разі пухлини до цих симптомів приєднуються провали в пам’яті, байдужість до улюблених речей, галюцинації.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 15:57 :51