Новини » Політика 22 березня, 2019, 16:21
Якщо РФ наважиться на третю світову війну, то піде на НАТО через Україну, – Васильєв
ZIK
ZIK

Росія уже заявила, що готуватиметься до третьої світової війни. Основним ворогом Кремля є країни НАТО. Тому Україні потрібно якомога швидше розробляти сценарій ймовірної відповіді.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політичний експерт Дмитро Васильєв.

Він переконаний: закріплення в Конституції європейського та євроатлантичного напрямків України було правильним кроком. Це «ключова векторність» розвитку країни.

«Вона забезпечить розуміння держави, що основна загроза у нас – з північного напрямку, від РФ. До того ж це зробить нашу співпрацю із Північноатлантичним об’єднанням більш конструктивною та прагматичною», – підкреслив Васильєв.

Він наголосив: у 2013 році начальник Генштабу РФ видав так звану «доктрину Герасимова» про проведення гібридної війни. А вже через рік Україна і світ зіткнулись із цією агресією. Нещодавно ж у російському Генштабі заявили, що Москва готується до третьої світової.

«Коли він робить таку заяву, виникає запитання: якщо Росія готується до третьої світової війни і рухатиметься у цьому напрямку, то проти кого? Ключовим супротивником Росії, як вона сама декларує, є НАТО. Відповідно, рух буде у західному напрямку – територією України і далі», – зауважив експерт.

Тож він переконаний: щоб забезпечити інтереси України і поєднати їх із Європою, США та Туреччиною, потрібно якомога швидше розробляти сценарій відповідей на можливі дії Кремля.

«Є Мінський та Нормандський формати, проходять постійні консультації зі США та ЄС. Однак, думаю, що наш час вимагає терміново нових підходів, які Україна і має реалізовувати із нашими західними партнерами. Утому числі, думаю, що, коли Герасимов говорить про нову військову доктрину з оглядом на третю світову війну, Україні потрібно якнайшвидше разом із європартнерами розробляти спільну протиракетину оборону на території всієї Європи», – підкреслив Дмитро Васильєв.

Як повідомлялось раніше, міжнародний експерт Ірина Сєрова, коментуючи «доктрину Герасимова», зазначала: Росія намагається дестабілізувати ситуацію в інших державах, щоб таким чином виторгувати собі певні преференції

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 13:07 :57