live

Вибори-2019: експерт розповів про суть першої інтриги за весь час незалежності

ZIK

Вибори президента України у 2019-му – перші, де є не двоє, а троє фаворитів. Це викликає певну напругу, оскільки до другого туру мають потрапити лише двоє.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив директор Інституту світової політики Євген Магда.

Експерт переконаний, що станом на сьогодні в Україні всі, хто стежить за виборами, навіть не знають, якими будуть результати першого туру.

«Ця особливість українських виборів нас щораз сильніше відсуває від Москви, де в Росії результати всіх виборів передбачувані», – зазначив Євген Магда.

Він звернув увагу на те, що президентські перегони-2019 – це перші вибори, де є не пара, а трійка фаворитів. У фінал, тобто до другого туру, мають потрапити лише двоє, і тому є певна напруга, каже експерт. Він не виключає, що різниця між другим і третім місцем може бути у межах статистичної похибки.

«А що стосується об’єднання кандидатів, то воно цього тижня «відбулося». У 201-му окрузі довірена особа Юлії Тимошенко в протоколі окружної виборчої комісії, її слова прозвучали, що з питань змін ДВК восьми кандидатів (вказані прізвища) звертайтеся до мене», – нагадав Євген Магда.

Як повідомляли, народний депутат Максим Саврасов на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив, що на одній із дільничних комісій у Чернівецькій області довірена особа Юлії Тимошенко оголосила, що водночас представляє інтереси ще восьми кандидатів, що дозволяє припускати, що всі вони є «технічними» кандидатами лідерки ВО «Батьківщина». Також зазначається, що всі вони разом витратили на кампанію щонайменше 20 млн, що пішли на оплату застави при реєстрації.

Раніше експерти пропонували збільшити розмір застави для претендентів на президентський пост, щоб унеможливити потрапляння у виборчі списки «технічних» кандидатів.Loading...
Loading...
Loading...