Новини » Політика 22 березня, 2019, 14:37
Війна не може бути перешкодою для вступу України в НАТО, – Огризко
НАТО. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
НАТО. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Від Росії треба чекати чергового загострення й ескалації щодня, бо це та країна, яка в ніщо не ставить міжнародне право.

Про це в інтерв’ю ІА ZIK заявив екс-міністр закордонних справ України (2007-2009), керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко.

Тому він вважає, що головним елементом політики щодо Росії має бути перетворення України в потужну військову силу. Головним у цьому плані Огризко називає створення реального дієвого ракетного щита, який надійно захистив би Україну, а з іншого боку, був би дуже серозним стримуючим фактором для отаких потенційних російських забаганок.

«Якщо би в Україні – а це цілком можливо – були найближчим часом створені ракети середньої дальності радіусом дії щонайменше 1,5,-2 тис. км, то, повірте, багато гарячих голів у Москві швидко б охолонули», – зазначив він.

Стосовно перспектив вступу України в НАТО і побоювань, що «в Альянс не приймуть країну, на території якої триває війна», Огризко зазначив:

«Тут я раджу почитати ст. 5 Вашингтонського договору (Північноатлантичний договір, підписаний 1949 р. у Вашингтоні, – ред.) (чи взагалі краще весь договір) і знайти там бодай якийсь натяк на такі умови. Я не бачу в цьому договорі жодних застережень такого типу. Звичайно, це політичне рішення, звичайно, для цього має бути консенсус усіх країн НАТО. Але важливо міняти стереотипи. І, власне, для України мені здається важливо поширювати на Заході думку про це, що Україна не є прохачем членства, а є тією країною, в якій країни НАТО мають бути зацікавлені. Адже вона сьогодні є тою країною, яка має бойовий досвід війни з російським агресором і стримує цього агресора, який є загрозою для кожної країни-члена Альянсу».

Тому, на думку Огризка, Україна сьогодні може «не брати, а додавати безпеку для НАТО, попри всі зойки з Москви».

«Чим Альянс стає сильнішим, тим, відповідно, швидше Росія або зміниться, або перетвориться у щось подібне на колишній Радянський Союз. І от Україна в цьому плані може і повинна зіграти свою визначальну і справді видатну роль», – наголосив він.

Повний текст інтервю читайте тут: Огризко: Для Путіна вибори в Україні – це справді час «Ч».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 15:13 :26