live

Ув’язнення загрожує життю Гриба: Омбудсмен прокоментувала судилище над політв’язнем

Павло Гриб. Фото: Facebook

Уповноважений ВР України з прав людини Людмила Денисова звернулась до керівників міжнародних гуманітарних місій та організацій з проханням сприяти наданню негайної меддопомоги незаконно засудженому в Росії українському політв’язню Павлу Грибу.

Відповідне звернення вона оприлюднила на своїй сторінці у Facebook.

«Звертаюся до голови Комітету проти катувань Організації Об’єднаних Націй Єнса Модвіга, до комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович, віце-президента Міжнародного комітету Червоного Хреста Жиля Карбоньє, до голови делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєт, до голови Моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні Фіони Фрейзер втрутитися у ситуацію, стати на захист прав громадянина України Павла Гриба та прошу сприяти наданню йому негайної медичної допомоги», – йдеться у зверненні.

Крім того, український омбудсмен закликала міжнародне співтовариство посилити тиск на державу-агресора – Російську Федерацію – у зв’язку з порушенням прав громадянина України Павла Гриба на життя та справедливий суд.

«За час перебування в Ростовському СІЗО Павло Гриб набув важких захворювань. Йому необхідне кваліфіковане обстеження, постійний нагляд лікарів та, власне, саме лікування у спеціалізованому медичному закладі. Процес етапування та подальше ув’язнення несе загрозу життю незаконно засудженого українця», – наголосила Денисова.

Нагадаємо, український політв’язень Павло Гриб після оголошення вироку, яким його засудили до 6 років позбавлення волі, оголосив голодування.Loading...
Loading...
Loading...