Телемедицина у дії: в Україні почали будувати майже 400 сучасних медцентрів

ZIK

В Україні поступово впроваджують телемедицину, що дозволить лікарям в рази швидше обстежити пацієнта. Система має запрацювати в тестовому режимі в п’яти областях, по Україні вже будують майже чотириста сучасних медцентрів. Тож як українців лікуватимуть в найближчому майбутньому? Та що про зміни думають медики?

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

В амбулаторії на Київщині лікарі уже готові тестувати телемедицину. Їх забезпечили телеметричним електро-кардіографом та рентген-апаратом.

«Можемо записувати кардіограму та відразу надсилати в кардіологічний диспансер, отримувати заключення лікаря-спеціаліста», – розповідає в.о. головного лікаря амбулаторії Ольга Федоришина.

Аби поставити діагноз пацієнту, медики знімають діаграму та вносять дані до електронної медкартки. Далі сімейний лікар направляє запит до фахівця і чекає на відповідь. Увесь процес триває десять хвилин. Завдяки такій системі можна швидко поставити діагноз, кажуть фахівці.

«Із сорока п’яти тисяч інфарктів, які щорічно фіксуються в Україні, одна третина – летальні. Ці телемедичні комунікації дозволять надати екстрену медичну допомогу, а відтак – вдасться зменшити летальність», – пояснює кардіолог Ольга Срібна.

Поки телемедицина працюватиме у тестовому режимі в п’яти областях: на Харківщині, Кіровоградщині, Вінниччині, Дніпропетровщині та Полтавщині. Окрім «сердечників», консультуватимуть і хворих на діабет, бронхіальну астму та дерматологічні недуги.

«Це медичні мобільні технології, які дозволяють протягом золотої години, платинових хвилин поставити діагноз на підставі лабораторних досліджень. Ми зможемо терміново надати пацієнтам допомогу», – наголошує Президент України Петро Порошенко.

«Нові інструменти в нас є: медична карта пацієнта; електронні рецепт, направлення, лікарняний, звітність. Розширено участь і приватних закладів у нашій реформі», – каже заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Зараз у селах будують майже чотириста медзакладів. Більше сімдесяти мають відкрити до кінця березня.

Нагадаємо, деякі експерти вважають, що для того, аби телемедицина запрацювала на повну, потрібно три роки.

Вікторія Козуб, «Перші про головне»

Loading...