Новини » Політика 22 березня, 2019, 12:52
Сумнівно, що сам Гриб проситиме в Путіна про помилування, – Одарченко
ZIK
ZIK

Цивілізований світ розуміє, що за біографічними даними та фізичними характеристиками Павло Гриб аж ніяк не схожий на терориста. Тому тиск журналістів та світової громадськості тут дуже важливий.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політичний консультант Катерина Одарченко.

Вона наголосила: світова громадськість розуміє, що політв’язень Павло Гриб не є людиною «зі складною біографією» чи якимось агентом.

«Ані за біографічними даними, ані за фізичними характеристиками цей хлопець не схожий на терориста. Можливо, мотив російської влади – певні ультиматуми Україні перед виборами. Тут можна лише прогнозувати. Однак, очевидно, що нам потрібно дуже вагомо працювати, у тому числі, в європейських інституціях», – підкреслила Одарченко.

Адже, на її думку, ще в моменті затримання Гриба у Білорусі є чітке порушення процедури, прав людини.

«До європейських інституцій можна звертатись саме через процедуру, щоб принаймні, не допустити трагічних подій, які можуть відбутись у колонії. Це складний та довгий процес. Однак, інституції, головні офіси яких розміщені в Брюсселі, Гаазі та Лондоні, можуть звернути більшу увагу до цієї проблематики у світі та актуалізувати це перед виборами до Європейського парламенту», – зазначила Одарченко.

Окрім того, на її думку, ці установи можуть і надсилати своїх спостерігачів та активістів, які будуть здійснювати певний моніторинг.

«Ці речі чітко працювали в Молдові, де є великий вплив РФ. Дуже сподіваюсь, що світова громадськість підтримуватиме пана Гриба і в форматі «народної дипломатії». Адже тиск журналістів та світові громадськості тут також важливий. Особливо, для москвичів, жителів Санкт-Петербурга – тих, хто має доступ до глобальних джерел і може оцінити таку позицію Путіна», – вважає політконсультант.

Водночас, вона зазначила: якщо Гриб оголосив голодування, то, очевидно, має тут свою чітку позицію, зокрема, щодо цього «суду Лінча». Тому, на її думку, сумнівно, що хлопець проситиме у Путіна про помилування.

«Думаю, швидше за все, Гриб звертатиметься у бік Сенцова – поступового руху в бік схиляння до персональної історії, яка є токсичною для путінського режиму. Повірте, навіть у складних ситуаціях, коли комуністична партія в Китаї поводилася інакше, ніж сьогодні, історія одного дисидента з Тибету змінювала стосунки між Китаєм і США», – зауважила Одарченко.

У свою чергу експерт незалежного центру аналізу політики Андрій Гливка додав: російська сторона уже заявляла, що вестиме перемовини у цій площині лише після виборів. Тож очевидно, що поки в Україні триватимуть волевиявлення, жодних відповідних домовленостей тут не буде.

«Не думаю, що Росія звертатиме увагу на стан здоров’я Гриба. Адже в інших політв’язнів теж щодо цього є питання. Можливо, не такі критичні, але все ж російській стороні на таке байдуже. Чи буде помилування? Сумніваюсь, що сам Гриб про це проситиме. Лише, якщо буде діалог між нашими омбудсменами, зможемо розраховувати на обмін. Це вже справді – ближче до історії Сенцова», – підкреслив Андрій Гливка.

Як повідомлялось, вчора у російському Ростові-на-Дону розпочалися дебати у справі українського політв’язня Павла Гриба. Засідання переривали через погане самопочуття політв’язня.

Сьогодні суд підтримав клопотання російських прокурорів, ухваливши вирок для Павла Гриба – шість років позбавлення волі у колонії загального режиму. Водночас, у ЗМІ з’явилась інформація, що Павло оголошує голодування.

Батько Павла Ігор Гриб заявив, що родина оскаржуватиме вирок суду. Адже, враховуючи важку хворобу хлопця, без спеціалізованого лікування таке покарання для нього є смертельним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 06:16 :13