Новини » Політика 22 березня, 2019, 15:29
Спецслужби РФ зацікавлені не Павлом Грибом, а, очевидно, його батьком, – Ніцой
ZIK
ZIK

Українським громадянам нарешті треба збагнути, що вони живуть в умовах війни з Російською Федерацією. Тому будь-хто може бути викраденим, навіть з території України. Ба більше, в історії з молодим хлопцем Павлом Грибом не все так просто. Імовірно, його батько становить якусь небезпеку або зацікавленість для російських спецслужб, тому треба бути і іншим дуже обережними.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

«Тато Павла Гриба наголосив, що він ще не зустрічався з адвокатом, тому не володіє достатньою інформацією щодо свого сина. Але мораль у справі Павла Гриба дуже проста: нашим громадянам нарешті треба збагнути, що вони живуть в умовах війни з РФ», – сказав Ніцой.

Він наголосив, що  будь-хто може бути викраденим, навіть з території України, вже не кажучи про Білорусь.  

«Я думаю, що історія з молодим хлопцем, тато якого, очевидно, становить якусь небезпеку або зацікавленість для російських спецслужб, все-таки навчила українців. Тому що за останні два роки зменшилася кількість заробітчан, які виїжджають до Росії. Також частина повернулася, а хтось вирушив у європейські країни, бо не бачить перспектив в Україні», – зазначив він.

Але він вважає, що також треба робити висновки і конкретні кроки і для тих осіб, які потрапили у полон до агресора.

«Звичайно, українська держава буде захищати політв’язнів. Я вважаю, що і кандидатам в президенти, які мають реальні шанси, і навіть тим, що не мають, вже тепер треба ініціювати створення державного фонду. Саме він міг би фінансувати юридичні послуги, через які б українська держава турбувалася б про своїх політичних в’язнів в Російській Федерації у матеріальному сенсі і не лише. Бо цим найперше повинна займатися українська держава, а не просто активісти, благодійні фонди і волонтери», – додав Ніцой.

Нагадаємо, українського політв’язня Павла Гриба, обвинуваченого в схилянні до теракту росіянки Тетяни Єршової, російський суд у Ростові-на-Дону засудив до шести років позбавлення волі. Павлу 20 років. Раніше українська омбудсмен заявила, що політв’язень Гриб потребує негайної операції на серці.

Зазначимо, що на судових дебатах у справі українського політв’язня Павла Гриба прокурори просили для українця 6 років ув’язнення

У своєму останньому слові Гриб не визнав обвинувачень. 

Також родина політв’язня Павла Гриба оскаржуватиме вирок Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону про шість років ув’язнення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:30 :35