Новини » Політика 22 березня, 2019, 12:56
Сергій Таран заперечив безальтернативність перемоги Зеленського у другому турі
ZIK
ZIK

Імовірно, прогнозовані соціологами рейтинги кандидатів у президенти будуть приблизно підтверджені у першому турі виборів. Втім, соціологи не можуть точно спрогнозувати результати другого туру, адже там вже більше діє психологія, яку соціологія не враховує.

Таку думку в ефірі авторського проекту Остапа Дроздова «Прямим текстом» на телеканалі ZIK висловив політолог Сергій Таран.

Він переконаний, що Володимир Зеленський цілком може стати переможцем першого туру президентських виборів. Втім, наголошує: не варто поспішати з прогнозами на другий тур.

«Я думаю, що сьогодні жоден соціолог не наважиться вам абсолютно чесно і точно сказати, хто буде переможцем у другому турі. Коли ви отримаєте бюлетень, ви вже не думатимете, що попереду ще другий тур, чи що є ще якісь кандидати. Там уже буде жорсткий вибір», – пояснює політолог.

Крім того, він висловив бажання, щоб між першим та другим турами президентських виборів відбулись дебати між двома кандидатами, що пройшли до другого туру.

«Я переконаний, що якийсь тиск на цих двох кандидатів, принаймні одного з них, буде. Сподіваюсь, що якась дискусія відбудеться. Коли вона відбудеться, тоді вже вибір буде не такий, як зараз», – переконаний Сергій Таран.

Також він зазначив, що на українського виборця доволі суттєво впливають медійні скандали. Відтак, запевняє фахівець, значний вплив здійснюватиметься на інформаційну атмосферу між першим та другим турами.

«Натомість соціологи вам цього не прогнозуватимуть. Я думаю, що ті цифри, які сьогодні прогнозують аналітики, будуть підтверджені у першому турі. Натомість у другому турі все буде по-новому. Там і явка буде іншою, і дискусії іншими. Впливатимуть і інші фактори», – розповідає експерт.

Наприклад, зазначає він, у першому турі голосують за 39 кандидатів, а тут потрібно буде голосувати за одного з двох. При цьому більшість людей в першому турі не голосували за жодного з них.

«Тут буде дуже багато факторів, які важко математично прорахувати. Я піддав би сумніву тезу, що Зеленський у другому турі виграє у всіх, адже соціологи чітко рахують лише один аспект. Вони просто механічно запитують про вподобання виборців у випадку другого туру за участі певних двох кандидатів», – каже Таран.

Натомість, підкреслює, коли йдеться про двобій двох кандидатів, коли є величезна драматизація вибору, коли потрібно обговорювати важкі геополітичні виклики, все буде зовсім по-іншому.

«Багато людей, які до цього вибирали з 39 кандидатів, а тепер лише з двох, вибиратимуть або краще з гіршого, або «менше зло». Те, що Зеленський може виграти, це цілком можна допускати, але те, що лише соціологи можуть спрогнозувати результати другого туру, я не згоден. Там вже працює психологія, яка не враховується соціологами», – підсумував політолог.

Нагадаємо, згідно з дослідження Київського міжнародного інституту соціології, Володимир Зеленський, буцім, виграє у другому турі виборів у всіх своїх можливих конкурентів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 02:22 :34