Новини » Політика 22 березня, 2019, 12:23
Розкрадання в «оборонці»: У переписках фігурантів справи немає резонансу, – Вінник
ZIK
ZIK

Порівнюючи слайди, відображені у розслідуванні «Bihus.Info», із реальними переписками, з’ясувалось, що там немає більшості натяків на корупційні оборудки, про які заявляли журналісти.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів кулуарах парламенту, розповів народний депутат України Іван Вінник в ефірі телеканалу ZIK.

Він розповів: на засіданні тимчасово-слідчої депутатської комісії щодо розкрадань в армії буде «підведено риску» в журналістському розслідуванні команди «Bihus.Info».

«Ми заслухали правоохоронні органи, уся країна бачила, що вони визнали деяку свою неефективність у розслідуванні справи «Отимумспецдеталь», – наголосив Вінник.

Він зауважив: високий резонанс у суспільстві викликало листування між окремими фігурантими. Зокрема – «друзями» молодшого Гладковського Віталієм Жукоквим, Андрієм Рогозою та керівником «Укроборонпрому» Павлом Букіном. ТСК надіслала прохання до Генпрокурора Юрія Луценка щодо надання доступу до розмов, які зафіксовані у кримінальному провадженні.

«Ми роздрукували всі слайди, які були в дослідженнях «Bihus.Info», та порівняли їх з реальними переписками та експертизами, які забрали під час слідства», – розповів Вінник.

Нардеп зазначив: резонанс журналістського розслідування був спричинений окремими слайдами переписки, яких насправді немає у «месенджерах» та «вотсапах», вилучених у Жукова та Рогози.

«Конкретно можу стверджувати, що, наприклад, переписка Жукова з директором концерну Букіном, як це висвітлено у Бігуса із, нібито, натяками на корупційні оборудки, не відповідає реальному змісту розмови. Там Жуков набивався на зустріч з Букіном, однак той його «ігнорив». Останнє речення, яке можна читати, стосується обурення Жукова тим, що директор «Укроборонпрому» Букін не хоче із ним зустрічатись» – розповів депутат.

Водночас, за його словами, дискусія між Ігорем Гладковсьтким та Жуковим, які разом вчилися, має, здебільшого, «підлітково-побутовий характер».

«Ми не побачили більшості тих натяків на корупційні оборудки, які надали розслідуванні «Bihus.Info» такого резонансу», – підкреслив Вінник.

Однак, він зауважив: незважаючи на «деякі вільні тлумачення», колектив «Bihus.Info» зосередив увагу суспільства на проблемі закритості управління держоборонпідприємствами.

«Він спонукав до широкої дискусії щодо ефективності правоохоронної системи, зокрема – антикорупційних органів. Фактично, за результатами розслідування було скликано РНБО», – вважає Вінник.

Тож нардеп зазначив: не треба валити на Бігуса.

«Не зважаючи на обмежену кількість ресурсів, він зробив досить ґрунтовне дослідження. Так і мусить працювати демократично-цивільний, громадський контроль у державі. Буде більше бігусів – будемо швидше боротись із корупцією», – переконаний депутат.

Вінник розповів: комісія наполягатиме, що фігуранти, які дозволили собі красти в ЗСУ під час війни, мають бути покарані.

«Та поряд з притягненням до відповідальності, ми обов’язково мусимо вжити кроки для запобігань такого – знищення окремих корупційних ризиків у функціонуванні оборонно-промислового комплексу. Моя пропозиція: розформувати концерн «Укроборонпром», передати в управління центрального органу виконавчої влади, почати відкритий конкурс на керівників, зробити інвентаризацію майна і зробити переоцінку за реальними ринковими цінами. Окрім того – підняти рівень прибутковості таких підприємств та в подальшому виходити на пропозиції залучення іноземних інвесторів», – підкреслив Вінник.

Нагадаємо, 25 лютого видання «Bihus.info» оприлюднили розслідування про схеми розкрадання в оборонному комплексі. Фігурантом став син заступника секретаря РНБО Олега Гладковського – Ігор.

У свою чергу, Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 11:02 :29