Новини » Політика 22 березня, 2019, 14:29
Роль Надії Савченко зараз виконує Зеленський, – експерт
ZIK
ZIK

Український виборець – наймрійливіший у Європі. Адже його очікування завжди завищені і не підкріплені реальними фактами. Ба більше, якщо раніше створювали міфи навколо Надії Савченко, то зараз таким став Володимир Зеленський.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой.

«Український прагматичний виборець, тобто середній клас і молодь, так чи інакше створюють собі кумирів. Тому мене не дивують результати опитувань щодо того, чи будуть кардинальні зміни в країні після виборів», – сказав Ніцой.

Він вважає, що український народ і українські виборці – це наймрійливіші виборці, як мінімум, Європи. Тому не дивно, що після підрахунку голосів завжди розчаровуються.

«Очікування українців завжди завищені і не підкріплені реальними фактами та інформацією. Ми це також бачили і по першому туру президентських виборів у 2014 році та через міф, який створили навколо Надії Савченко. І саме зараз цей міф створений навколо шоумена Зеленського. Але я думаю, що цих людей розчарує результат голосування, хоча попри все я вірю в кардинальні зміни в країні після виборів, тому що я прагматичний романтик», – зазначив він.

Його колега політолог Василь Мокан також вважає, що зміни в країні після виборів можливі, але не тільки після президентських, бо не варто також забувати і про парламентські.

«Парламентські вибори подекуди будуть навіть важливіші, аніж президентські, бо від них залежатиме, чи відбудуться зміни в країні чи ні, і в якому вони будуть рухатися напрямку. Що ж стосується завищеного порогу очікування, то це є стандартною ситуацією перед виборами. Хтось створює кумирів, хтось хоче вірити в кращі зміни, хтось розглядає вибори, як шанс змінити країну. І це добре, тому що насправді це, на мою думку, дещо підвищує інтерес до виборчої кампанії і певним чином стимулює явку на виборах. І чим вища явка на виборах, тим репрезентативнішою в Україні буде влада. Хоча, справді, практика показала, що після виборів приходять нові обличчя та нова влада і віра починає зменшуватись в геометричній прогресії», – прокоментував він.

До слова, за результатами соціологічного дослідження «Електоральні настрої українців напередодні президентських виборів 2019 – березень, який проводили Центр соціальних та маркетингових досліджень «Социс» разом з Інститутом стратегічних досліджень та прогнозів «Янус» з 9 по 14 березня 2019 року, з’ясували, що ймовірним переможцем президентських виборів більша частина опитаних респондентів вважає Петра Порошенка. Далі з невеликим відривом йде Володимир Зеленський. Майже вдвічі нижчий показник у Юлії Тимошенко. Явка на вибори може становити майже 80%.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 04:55 :16