Новини » Події 22 березня, 2019, 16:43
Ракету з українським двигуном успішно запустили з космодрому Куру
Запуск ракети-носія легкого класу Vega з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Фото: EPA/ESA-CNES-ARIANESPACE
Запуск ракети-носія легкого класу Vega з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Фото: EPA/ESA-CNES-ARIANESPACE

Запуск ракети відбувся о 3.50 за київським часом, на орбіту виведено супутник PRISMA масою 879 кг, призначений для дистанційного зондування Землі.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу КБ.

З космодрому Куру у Французькій Гвіані 22 березня о 3:50:35 за київським часом відбувся успішний пуск європейської ракети-носія (РН) легкого класу Vega з українським двигуном, яка вивела на орбіту космічний апарат (КА) дистанційного зондування Землі PRISMA масою 879 кг. Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовується в руховій установці 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП КБ «Південне» і серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Починаючи з квітня 2010 року, були виготовлені і відправлені 16 льотних моделей БМД, 14 з яких уже успішно виконали своє призначення під час пусків з космодрому Куру у Французькій Гвіані. За цей час РН Vega з українським двигуном вивела на орбіту 29 супутників. У 2017 році був укладений черговий контракт на виготовлення ще 20 блоків маршового двигуна РД-843.

Відмінною особливістю БМД РД-843 є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи щодо поліпшення характеристик двигуна з метою розширення діапазону виведених корисних навантажень, наголосили на підприємстві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 19:28 :27