Новини » Політика 22 березня, 2019, 11:56
Питання нацбезпеки: у прикордонній з РФ області відключили українське телебачення

У прикордонній із Росією області – на Сумщині – учора відімкнули українське телебачення, що напередодні виборів можна трактувати як втручання у виборчий процес.

Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді України, засідання якої транслює телеканал ZIK, заявила народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар

Нардеп повідомила, що відключення сталося через заборгованість за електроенергію.

«Сьогодні ми маємо проблему як соціальну, так політичну, дуже серйозну проблему. Про цю кризу неплатежів було відомо дуже давно, але за тиждень до виборів ми відключаємо у низці областей все українське телебачення. Особливо – на кордоні з Росією, де йде російське аналогове телебачення. Це, очевидно, серйозна проблема, і, я думаю, це може трактуватися як втручання у виборчий процес, що досить негативно для України», – заявила Вікторія Сюмар.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив: «Буквально вчора мені про це повідомили, що виникли проблеми заборгованості за електроенергію. Але ви правильно сказали, що не відбулись розрахунки тільки тому, що НСТУ не розрахувалась відповідним  чином. Бюджет НСТУ на сьогодні затверджений парламентом. Як говорять фахівці, достатній, а може і більший, для ефективного управління цим медійним ресурсом.  Я теж стурбований цим питанням. Уряд не буде стояти осторонь… Сьогодні доручив першому віце-прем’єру, він проведе координаційну нараду, і ми приймемо всі необхідні рішення для того, щоб цього не відбувалося, зокрема, і в майбутньому. Ми докладемо всі зусилля, щоб все це відновити».

Голова ВРУ Андрій Парубій зауважив, що ідеться не лише про соціальне питання, а й про питання національної безпеки, та запевнив, що зробить усе необхідне для вирішення цієї проблеми.

Як повідомляли, сьогодні народні депутати від Радикальної партії спробували зірвати годину запитань до уряду у Верховній Раді України.

Додамо, у п’ятницю, 22 березня, у ВРУ змінили графік роботи, щоб розглянути частину поправок до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 11:36 :33