Приклад Садового: чи додало зняття кандидатури голоси Гриценку – оцінка Олексія Гараня

ZIK

Андрій Садовий зняв свою кандидатуру з виборів президента на користь Гриценка. Але кумулятивного ефекту це не дало.

Таку думку в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

Він зазначив, що деякі політики, висуваючи свою кандидатуру на пост президента, перевіряють, які шанси може мати їхня політична сила на парламентських виборах. Однак коли політики розуміють, що їхні прорахунки були хибними, вони вирішують не брати участь у президентських виборах.

«От ми маємо приклад Садового як підтвердження цього. Експерти з самого початку казали, що навряд чи це висунення принесе багато користі самій партії. Але зрештою він (Садовий, – ред.) знявся на користь Гриценка.

Очевидно, був розрахунок на те, що це буде певним стартом для його політичної сили на парламентських виборах. Але низькі рейтинги показали, що в цьому немає сенсу, і він вирішив знятися на користь Гриценка», – зауважив Олексій Гарань.

Він додав, що далеко не всі члени «Самопомочі» підтримали таке рішення Андрія Садового.

«Деякі члени «Самопомочі» вважали, що Садовому таки треба було йти на вибори. Тому це було більше його самостійне рішення, ніж рішення його партії», – прокоментував Олексій Гарань.

Нагадаємо, як свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром «Социс» разом з Інститутом стратегічних досліджень і прогнозів «Янус» з 9 по 14 березня 2019 року, на запитання, хто переможе на президентських виборах, серед тих, хто визначився, 25,5% назвали Петра Порошенка, 25,1% – Володимира Зеленського, 12,45% – Юлію Тимошенко.

Loading...