Порушення на виборах: Поліція від початку кампанії вже відкрила 189 проваджень

Фото: Каракой Юрій/УНІАН

Від початку передвиборчої кампанії поліція відкрила 189 кримінальних проваджень.

Про це повідомляє Департамент комунікації Національної поліції України.

Фото: npu.gov.ua
Фото: npu.gov.ua

Як йдеться у повідомленні, від початку виборчого процесу територіальними органами Національної поліції зареєстровано 3550 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. Найбільша кількість зареєстрована в місті Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Одеській та Київській областях. 1,9 тисячі фактів пов’язані з незаконною агітацією, 490 – з підкупом виборців, 269 – з хуліганством тощо. Поліцейські відкрили 189 кримінальних проваджень.

Фото: npu.gov.ua
Фото: npu.gov.ua

Водночас 83 провадження стосуються порушень виборчого законодавства, а 106 пов’язані з проведенням передвиборчої кампанії.

Фото: npu.gov.ua
Фото: npu.gov.ua

Також було складено 594 протоколи про вчинення адмінправопорушень, за 661 фактом проводиться перевірка відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Також від початку передвиборчої кампанії до поліції надійшло близько 500 повідомлень про можливий підкуп виборців.

Крім того, за даними поліції, загалом упродовж минулої доби до органів поліції надійшло 82 заяви і повідомлення, пов’язані з виборчим процесом.

«Тільки 20 березня поліцейські відкрили два кримінальні провадження. Одне провадження розслідують поліцейські Святошинського управління поліції Києва – за ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження) Кримінального кодексу України. Друге провадження відрито миколаївськими поліцейськими за ст. 122 (Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК України», – додали в поліції.

Зокрема, за минулу добу, крім відкритих кримінальних проваджень, було складено 4 адмінпротоколи за вчинення правопорушень.

Loading...