Новини » Політика 22 березня, 2019, 11:52
Період Єжеля: Вінник анонсував нове засідання ТСК про розкрадання в армії
ZIK
ZIK

Розкрадання в армії міністром оборони часів Януковича Михайлом Єжелем є не менш цікавими, ніж період часів Анатолія Гриценка чи прем’єрства Юлії Тимошенко. Адже збереглись документи тих часів, за якими можна дослідити схеми, що їх використовували інші згадані екс-міністри.

Про це, відповідаючи на запитання журналістів у кулуарах парламенту, розповів народний депутат України Іван Вінник в ефірі телеканалу ZIK.

Він розповів: засідання депутатської тимчасово-слідчої комісії щодо розкрадань в армії заплановано на наступну середу.

«Ми досліджуватимемо період міністра оборони уряду Януковича Михайла Єжеля. Нас звинувачували у політичні заангажованості, та, як ми й обіцяли, досліджуємо діяльність усіх міністрів оборони», – наголосив Вінник.

Нардеп підкреслив: із точки зору медійного резонансу, Єжель є менш важливим, ніж Гриценко чи Тимошенко, бо не йде в президенти. Однак комісія звертає увагу не на це, а досліджує історичні випадки, факти та як усі такі дії призвели до російської агресії.

«Період Єжеля цікавий, тому що документи цього часу – не знищені. Якщо говорити про Гриценка, Єханурова та уряд Тимошенко, багато первинних паперів, за якими розкрадалась армія, знищені. Ми можемо працювати на підставі нарядів, які залишились, копій документів чи наявних у публічному доступі постанов уряду. Водночас нам бракує первинних документів, за якими можна зараз відправити до суду окремих посадових осіб», – підкреслив Вінник.

Однак, за його словами, документи періоду Єжеля збереглися. На їх підставі ТСК може «глибинно дослідити схеми», за якими у часи Гриценка двічі розпродавалася найбільша за всю історію України кількість сухопутної протиповітряної техніки та як це легалізовувалося.

«Йдеться про ухвалення відповідних постанов урядом Тимошенко і які наслідки це мало», – підкреслив Іван Вінник.

Як повідомлялось раніше, Вінник заявляв, що у 2006 році колишній міністр оборони Анатолій Гриценко разом із своїм заступником продав Казахстану справний комплекс С-300. Озброєння тоді оцінили у 1,6 млн. доларів, натомість через посередників збули за 23 млн.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 14:40 :14