live
Новини » Політика

Павло помре на наших очах, – батько Гриба прокоментував вирок російського суду

ZIK

Родина політв’язня Павла Гриба оскаржуватиме вирок Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону про шість років ув’язнення. Адже, враховуючи важку хворобу хлопця, без спеціалізованого лікування таке покарання для нього є смертельним. До того ж, якщо Павло справді оголосив голодування, воно «зведе його в могилу просто на очах».

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів батько Павла Гриба Ігор Гриб.

Він розповів: на всі останні засідання у справі Павла Гриба до політв’язня викликали швидку допомогу через загострення стану здоров’я хлопця.

«Дружина розповідала, що вчора приїхав адекватний медичний працівник, який хотів донести про реальний стан здоров’я Павла. Цей лікар зробив зовнішній огляд і поміряв йому температуру, але далі суд відправив геть цього працівника швидкої допомоги і навіть не слухав, продовживши засідання», – наголосив Ігор Гриб.

Водночас він зазначив: про стан здоров’я Павла повідомляли російського омбудсмена Тетяну Москалькову, однак вона не може прямо впливати на процеси щодо звільнення чи обміну.

«Пообіцяла сприяти. Чому сприяти, ще подивимось», – зауважив Гриб.

Він наголосив: втрата зору для Павла не є основною проблемою. Найгірше для нього – смертельно небезпечна хвороба – портальна гіпертензія.

«Якщо він зараз справді оголосив те голодування, це просто зведе його в могилу, буквально на наших очах», – наголосив Ігор Гриб, зазначивши, що сам ще не отримав підтвердженої інформації про голодування сина, оскільки наразі не спілкувався із адвокатом.

Водночас, відповідаючи на запитання, чи родина оскаржуватиме вирок суду, батько політв’язня зазначив, що вони «задіюватимуть усі правові засоби, щоб підтримати Павла» і «чогось добитися». Йдеться про апеляцію та звернення до Європейського суду з прав людини.

«Якщо Павла не лікувати у спеціалізованому закладі, він просто помре. Ці всі вироки – шість, п’ять, чотири роки – для нього не несуть жодної різниці», – переконаний Гриб.

Водночас, він вирішив не коментувати, чи період, який Павло провів у СІЗО, враховуватиметься в термін ув’язнення.

«Я подивлюсь вирок, щоб я побачив його на свої очі. Буду коментувати лише, коли матиму документ на руках. Та цей вирок для Павла є реально смертельним, враховуючи його хворобу. Я прошу це донести до всіх», – підкреслив Ігор Гриб.

Як повідомлялось, вчора у російському Ростові-на-Дону розпочалися дебати у справі українського політв’язня Павла Гриба. Засідання переривали через погане самопочуття політв’язня.

Сьогодні суд підтримав клопотання російських прокурорів, ухваливши вирок для Павла Гриба – шість років позбавлення волі у колонії загального режиму. Водночас, у ЗМІ з’явилась інформація, що Павло оголошує голодування.

Loading...