Новини » Політика 22 березня, 2019, 12:41
Огризко: Росія зараз потрапила у власноруч створений цугцванг

Росія зараз потрапила у власноруч створений цугцванг, коли кожен наступник крок ще більше погіршує ситуацію.

Про це в інтерв’ю ІА ZIK заявив екс-міністр закордонних справ України (2007-2009), керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко.

На його думку, ефективність санкцій проти Росії залежить від того, якими є ці санкції. Ті, які є сьогодні, вони, безумовно, негативно впливають на російську економіку. Недавно Bloomberg підрахував, що починаючи з часу російської агресії проти України економічні втрати РФ становили 150 млрд доларів.

«Це багато чи мало для Росії? Ну, можливо, для США це була би крапля в морі. А для Росії – якщо взяти до уваги її золотовалютні резерви, які за максимальними показниками сягають 450 млрд доларів, з яких ліквідними є половина, – то це доволі суттєво. І це за умови, якщо говорити про такі лише, я би їх сказав, напівсанкції, бо вони точкові, несистемні, більш політико-економічні, ніж економічні. Тобто це сигнал Москві, що ми вами незадоволені. Але це поки що такий м’який тиск», – зазначив Огризко.

«Якщо ж Заходу здасться, що це не працює і треба вжити жорсткіших санкцій, повірте, запасу міцності у Росії в цьому плані, за оцінками нашого Центру дослідження Росії, десь на шість-вісім-десять місяців. Тобто якщо санкції будуть стосуватися паливно-енергетичного сектору, фінансового сектору, але справді у дуже жорсткому варіанті, якщо вони торкнуться заборон у сфері транспорту, зв’язку і т. д., то, повірте, сама Росія не зможе так прожити максимум більше одного року», – переконаний він.

Відповідаючи на питання, за яких умов Захід наважиться на такі санкції, Володимир Огризко зазначив, що це буде, якщо Росія продовжуватиме свою безглузду політику.

«Справа в тому, що в шахах є таке поняття як цугцванг. Це коли кожен наступник крок ще більше погіршує ситуацію. Росія зараз потрапила у власноруч створений цугцванг», – сказав він.

Остання абсолютно, на його думку, вбивча для Росії справа – це вихід з договору про ракети малої і середньої дальності. Це насправді означає, що Росія запросила США до гонки ядерних озброєнь. І тут не тільки у мене напрошується дуже проста і банальна аналогія з СРСР. Якщо згадати те, що відбувалося у 80-х роках минулого століття, то це був той самий варіант, коли майже економічно неспроможний Радянський Союз раптом вирішив перемогти західний світ у гонці озброєнь. Вийшло так, як ми знаємо: СРСР спочив у Бозі і відійшов в історію. От приблизно те ж саме зараз запропонували росіяни, але для Росії. При цьому розуміючи, що порівнювати спроможності фінансові, економічні, військові блоку НАТО і Росії, яка вже не має того так званого соціалістичного табору і яка значно менша за всіма показниками, – це самогубство.

«Але ну от Росія розповідає, що вона переможе Захід. Це означає, що в РФ поступово і невпинно беруть гору ті, хто не хоче бачити реальність, а воліє жити в уявному світі, в якому так само жили кремлівські старці 1980-х років. Це матиме прямий, але дуже сумний наслідок для російської державності. І якщо це так, ну що ж – будемо допомагати», – додав Огризко.

Повний текст інтервю читайте тут: Огризко: Для Путіна вибори в Україні – це справді час «Ч».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-23 04:55 :58