Новини » Політика 22 березня, 2019, 16:02
Обіцянки Зеленського та Ляшка: Експерти розповіли про недоліки заяв політиків
ZIK
ZIK

В українського суспільства – дуже примітивне розуміння функціонування інституту президентства. Люди вимагають від глави держави посадити за ґрати винних чи вирішити побутові питання. Однак, насправді, за Конституцією, президент займається лише зовнішньою політикою та обороною.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив керівник інформагентсва «Главком» Віктор Шлінчак.

Коментуючи обіцянки політиків, політичний експерт Дмитро Васильєв наголосив: у своїх заявах шоумен Володимир Зеленський каже, що балотуватиметься лише на один термін та зазначає, що через п’ять років ситуація в країні покращиться. Однак невідомо, що буде, якщо цей кандидат не виконає своїх обіцянок.

«Слухайте, якщо він не виконає своїх обіцяно він просто піде і все?», – дивувався Васильєв.

Водночас, експерт зазначив: у передвиборчих обіцянках лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка зазначено про «забрати і поділити» – якраз те, що свого часу пропонували комуністи і соціалісти.

«Експеримент, який проводили на території України в тому числі, продемонстрував, що ні до чого доброго це не доведе. Це був розвал системи, яка спричинила величезну кризу під час їхнього урядування. В принципі, і після Радянського Союзу ми переживали надзвичайно важкі часи, які досі долаємо. Тому підхід Ляшка не витримує жодної критики, він не пропонує майбутнього», – підкреслив політексперт.

Натомість, на його думку, заяви Президента Порошенка є «найбільш цікавими», адже існують речі, які «він може пред’явити».

«Він може продемонструвати, що насправді було зроблено для того, щоб мінімальна зарплата зросла, здійснювалась стабілізація економіки. Реформи, які здійснювались, зокрема, децентралізація, що розподіляє ресурси на місця, дає результати. Є і стабілізація економіки, і невеличке зростання, яке триває вже 12 кварталів поспіль», – наголосив експерт.

Окрім того, він зазначив: не за все, що Антатолій Гриценко та Юлія Тимошенко зробили, коли були при владі, можна їх хвалити. Тому у Зеленського тут більш сприятливі умови для обіцянок.

«Однак, не думаю, що люди чекатимуть п’ять років», – підкреслив Дмитро Васильєв.

У свою чергу керівник інформагентсва «Главком» Віктор Шлінчак додав: Україна – парламентсько-президентська держава, де за економіку відповідає уряд. До того ж у переліку кандидатів в президенти – дуже мало людей, які розуміються в економіці.

«Звідти, мабуть, і виходять оці порожні обіцянки, в тому числі і нових облич, які заявляють про зарплату вчителів у чотири тисячі доларів, а потім через годину стирають ці записи», – зауважив Шлінчак.

Водночас, він зазначив: складається враження, що люди думають, ніби й за розкидане по Києву сміття відповідає Президент, а не вони самі.

Він наголосив: коли Президенту закидають, що має бути ще й суддею, слід пам’ятати, що в Україні існує окрема, суддівська гілка влади. Де-факто. Президент не має до неї жодного стосунку.

«Однак в останні місяці піднімається істерія, ніби Президент повинен когось посадити, випустити чи ще щось «виписати». У людей – дуже примітивне розуміння про функціонал інституту президентства», – підкреслив Віктор Шлінчак.

Як зазначалось раніше, «освітні експерти» Зеленського зганьбились спершу, заявивши, що зарплату усіх вчителів в Україні можна підняти до 4 тисяч доларів на місяць. Потім виявилось, що команда кандидата зробила помилку в розрахунках у 100 разів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 15:00 :44