live

Кількість вражає: Радник Президента назвав, скільки громад УПЦ МП приєдналися до ПЦУ

ZIK

Міністерство культури опублікувало на своєму сайті детальну, покрокову інструкцію, як релігійній громаді перейти до ПЦУ. А станом на сьогодні в Україні відбулося близько 500 переходів парафій із УПЦ МП до ПЦУ.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK повідомив директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

Ростислав Павленко, відповідаючи на запитання щодо переходу парафій від Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України зауважив, що процес триває, і станом на сьогодні відбулося близько півтисячі переходів.

«Головне, щоб цей перехід відбувався добровільно, без насильства, без поспіху. Верховна Рада внесла правки до Закону «Про свободу совісті і релігійні організації» для того, щоб закласти процедуру для таких переходів. Нещодавно Міністерство культури опублікувало на своєму сайті детальну, покрокову інструкцію, яка допоможе врахувати ці правки, внесені у законодавство, і скористатися своїм правом тим громадам, які хочуть змінити свою юрисдикційну приналежність, перейшовши, наприклад, з церкви УПЦ МП до незалежної Православної церкви України», – зазначив Ростислав Павленко.

Гість студії нагадав, що закон говорить про те, що для того, щоб розпочати процес переходу, потрібна воля двох третин громади. Надалі рішення реєструють в обласних ОДА, а вичерпний перелік документів, які для цього потрібні, оприлюднили у Міністерстві культури України.

Нагадаємо, 6 січня 2019 року під час спільної літургії Вселенський патріарх Варфоломій вручив митрополиту Київському та всієї України Епіфанію томос про автокефалію Православної церкви України.

Як повідомляли, 17 січня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про перехід релігійних громад.

28 січня Президент України Петро Порошенко підписав закон щодо зміни релігійними громадами підлеглості.

Наприкінці лютого у Міністерстві культури України повідомляли про перехід до ПЦУ 340 парафій.

Loading...