live
Новини » Політика

Із дотриманням регламенту: Рада змінить графік роботи через «мовний» закон

Сьогодні народні депутати продовжать розгляд поправок до законопроекту про забезпечення функціонування української мови як державної.

Про це сьогодні, відкриваючи ранкове засідання Верховної Ради України, яке транслює телеканал ZIK, повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Спікер повідомив, що сьогодні у парламенті, після традиційної Години запитань до уряду, депутати продовжать розгляд поправок до «мовного» закону.

«А те, що передбачено регламентом, буде повною мірою виконано – півгодини на зачитування запитів – 12.30-13.00, і година на виступи від депутатів – 13.00-14.00. Тобто, усі необхідні і передбачені регламентом норми будуть виконані», – зазначив Андрій Парубій та додав, що час між годиною запитань до уряду і зачитуванням запитів максимально використають для розгляду поправок, щоб швидше завершити роботу над законопроектом.

Сьогодні парламентарі продовжать розглядати поправки до законопроекту про мову із 1218-ї із 2082 правок.

Додамо, раніше під час пленарних засідань по п’ятницях після години запитань до уряду у сесійному залі зачитували запити обранців, а потім переходили до рубрики «Різне», якою передбачені виступи народних депутатів на різні теми.

Нагадаємо, 4 жовтня 2018 року народні депутати України прийняли за основу проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

28 лютого 2019 року Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». До проекту закону надійшло понад 2 тисячі поправок.

Спікер неодноразово заявляв про спроби зірвати розгляд «мовного» закону та акликав не зловживати правом й обмежити кількість ініціатив оголошення реальних перерв у роботі Верховної Ради.

Loading...