live

«Індекс Біг-Мака»: політик пояснив, чому офіційні дані не відповідають реальній економіці

ZIK

Офіційні дані Держкомстату не відповідають реальній економіці в Україні. А в деяких українських містах-мільйонниках купівельна спроможність може бути більшою, ніж у європейських столицях.

Таку думку висловив політик Геннадій Балашов у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

На думку політика, на ціну впливає тільки один фактор – купівельна спроможність населення. І якщо в населення є гроші на купівлю товару, то продавець намагатиметься продати його за якнайбільшою ціною.

«Коли політики обіцяють знизити ціну на газ, на продукти харчування – це відверта брехня, адже ціни падають тільки під час війни. Якщо порахувати за «індексом Біг-Мака», який реально має бути, ВВП в країні, враховуючи зокрема і тіньовий ринок, то виходить 18 тисяч доларів, а не 2,9 тисячі, як нам показують», – підкреслив Балашов.

Він визнав, що, можливо, це і не зовсім коректні розрахунки, але однаково цифри суттєво відрізняються від офіційних.

«Офіційні дані Держкомстату не відповідають реальній економіці. Якщо вийти на вулицю, то ми побачимо велику кількість дорогих автомобілів, дорогих ресторанів і таке інше. Тобто купівельна спроможність населення досить непогана, а в деяких містах-мільйонниках, наприклад, у Києві, вона може бути більшою, ніж у Варшаві», – вважає Геннадій Балашов.

До того ж, впевнений політик, саме мораторій на землю призводить до скорочення виробництва сільськогосподарської продукції, тому в Україні може продаватися і польська морква, і турецька цибуля, а отже до вартості товару додаються і транспортні витрати.

Нагадаємо, раніше економіст Людмила Супрун зауважила, що сьогодні темпи інфляції нижчі, ніж темпи зростання вартості продукції. А це означає, що якщо не буде підніматися заробітна плата і доходи людей, то рівень життя населення тільки погіршуватиметься.

Також повідомлялося, що відповідно до щорічного дослідження The Economist, у якому розраховують справедливість курсу валют відносно рівня купівельної спроможності – «індекс Біг-Мака» – українська валюта на початку 2019 року виявилась недооціненою на 65,2% відносно американського долара.Loading...
Loading...
Loading...