Новини » Політика 22 березня, 2019, 23:21
Гра-імітація: в одній із черкаських гімназій відбулися власні вибори Президента
ZIK
ZIK

В одній із черкаських гімназій відбулися власні вибори керманича держави в рамках всеукраїнської гри-імітації. Гаранта обирали ті, хто ще не мають права голосу, а саме – школярі віком до 18 років.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Виборчі скриньки, бюлетені, спостерігачі. Саме так на імпровізованій дільниці стартують вибори Президента України. Члени комісії також дають присягу. Очолює її семикласниця Марія.

«Насправді я почуваюся дуже відповідально. Можна сказати, що нервую...», – ділиться голова шкільної виборчої комісії Марія Гонда.

Гаранта обирають діти з реальних кандидатів, але лише за їхніми передвиборчими програмами. Їх вивчали й аналізували на заняттях, не знаючи, де чия.

«Бюлетень дуже схожий на справжній. Однак замість реальних прізвищ кандидатів, у список внесені їхні зашифровані імена: «Кандидат А», «Кандидат Б», «Кандидат В» тощо», – розповідає координатор гри-імітації Катерина Сухенко.

Уже зі стартом голосування фіксують перші порушення. За цим пильнує спостерігач Арсеній.

«Порушення різні. Коли, наприклад, голосують навмання, заповнюють бюлетень не в кабінці, а просто на столі. Буває, що й перегукуються між собою, запитують, за кого голосуватимеш. Це теж порушення. Я можу підійти і сказати: «Ваш голос не зараховано», – коментує спостерігач Арсеній Слюсар.

Учителі-куратори шкільних виборів кажуть: гра-імітація формує критичне мислення у дітей і навчає свідомо робити вибір.

«Однією із найважливіших рис, які розвиває нова українська школа є громадянська компетентність. Цей проект сприяє розвитку активної громадянської позиції серед молоді», – каже міський координатор проекту Катерина Сухенко.

Обрати президента на дільницю прийшли понад півтори сотні учнів. Кажуть: попри привабливі гасла, перемогти має той, хто найбільше дослухається до народу.

«Він повинен підвищувати зарплату лікарям, вчителям, покращити армію та припинити війну, щоб у нашій країні були мир і спокій», – каже школярка Марія Починок.

Кого обрали школярі – визначить виборчком гімназії. Проте залишить у таємниці до оголошення офіційних результатів президентських перегонів.

Нагадаємо, в Україні створять міжшкільні центри для дітей, де будуть природничі лабораторії, спортзали та можливості для поглиблення знань.

Альона Гулай, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 19:53 :13