Новини » Економіка 22 березня, 2019, 11:43
Газопостачальники побоюються, що субсидії готівкою підуть не на комуналку, а на інші цілі
Фото: dpchas.com.ua
Фото: dpchas.com.ua

У квитанціях за спожитий газ у лютому 2019 року не вказана субсидія, відповідно рахунки споживачам потрібно оплатити в повному обсязі.

Про це на прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомила начальник відділу розрахунків ТОВ «Львівгаз збут» Ольга Чабан.

О.Чабан нагадала, що з 1 березня змінено механізм виплати житлових субсидій. Громадяни, котрим призначено державну допомогу для оплати спожитого газу, отримують її грошима у відділеннях «Укрпошти» та «Ощадбанку», а пенсіонери – через Пенсійний фонд одночасно з пенсією. У зв’язку з цим, в платіжках за спожитий в лютому газ немає інформації про субсидії. Тому споживачам необхідно самостійно оплачувати весь обсяг споживання, використовуючи для цього отримані кошти державної допомоги. При цьому О.Чабан зауважила, що є ризики використання коштів не за призначенням – не на сплату компослуг, зокрема, спожитого газу, а на інші цілі.

«Між видачею субсидійних коштів споживачам «на руки» та сплатою за спожитий газ є розрив у часі. Окремі споживачі отримали кошти раніше, ніж рахунки за спожитий газ. Інші – не до кінця зрозуміли, що отримують кошти, за рахунок яких мають оплатити послуги за лютий. Тобто існує ризик використання грошей на інші цілі. Це призведе до збільшення заборгованості за газ. Є споживачі, які мають накопичені борги за попередні зимові місяці. Зокрема, станом на зараз мешканці Львівщини боргують 2,5 млрд грн за газ. Найбільше боржників серед споживачів Львова та Пустомитівського району, частково Дрогобицького району. Найбільший сегмент людей, у яких обсяг боргу становить 1-5 тис. грн», – зазначила начальник відділу розрахунків ТОВ «Львівгаз збут».

Вона нагадала, що споживачі, які мають заборгованість понад 340 грн за більше як місяць часу, можуть втратити право на субсидію. Квитанції слід оплатити протягом п’яти днів з дня отримання, далі це буде вважатися протермінованою заборгованістю і навіть може призвести до припинення газопостачання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-30 20:35 :43