Новини » Події 22 березня, 2019, 17:29
Денисова просить РФ відреагувати на рішення про психіатричну експертизу полоненим морякам
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Призначення Росією психіатричної експертизи українським військовополоненим морякам є актом погрози, образи та переслідування, спрямованим на обмеження прав.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова на своїй сторінці у Facebook.

«Надіслала звернення до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової щодо призначення усім захопленим у полон прикордонною службою РФ українським військовим морякам психіатричної експертизи... Я наголошую, що примусове проведення психіатричної експертизи стосовно українських військовополонених з боку правоохоронних органів РФ є виключно актом погрози, образи та переслідування, спрямованим на обмеження прав наших моряків», – написала Денисова.

Вона підкреслила, що, керуючись нормами міжнародного гуманітарного права, 24 затриманих членів екіпажів можна вважати військовополоненими, яких захищено Третьою Женевською конвенцією.

Український омбудсмен також зазначила, що в будь-якому випадку вони повинні користуватися статусом військовополоненого доти, доки компетентний трибунал не прийме іншого рішення. «Зокрема, УВКПЛ нагадує, що з військовополоненими мають поводитись гуманно, захищати їх від актів залякування і надавати їм необхідну медичну допомогу», – уточнила вона.

Денисова наполягає, що примусове проведення психіатричної експертизи суперечить статті 17 Женевської конвенції і є нічим іншим, як залякуванням та психологічним тиском у відношенні до громадян України, які відмовились надати зручні для слідства показання у сфабрикованій всупереч положенням гуманітарного права справі.

«Сподіваюсь на розуміння з боку російського омбудсмана та на відповідне реагування на такі дії з боку правоохоронних органів РФ», – резюмувала Денисова.

Нагадаємо, російські слідчі призначили психолого-психіатричну експертизу всім 24 військовополоненим українським морякам.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 21:15 :05