Новини » Політика 22 березня, 2019, 21:35
Боротьба з корупцією в Україні принесла до бюджету 6 мільярдів доларів, – радник Президента
ZIK
ZIK

Є розрахунки експертів, що близько 6 мільярдів доларів було повернуто до державного бюджету внаслідок ліквідації корупційних схем, які були в різних галузях. Зокрема в енергетиці, промисловості й транспорті.

Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив директор Національного інституту стратегічних досліджень, радник Президента України Ростислав Павленко.

Відповідаючи на запитання глядача, чи буде до кінця завершена реформа судів і прокуратури, Ростислав Павленко зазначив, що в Румунії та Франції такі реформи проводилися 10 років. А враховуючи те, що в Україні більше 6 тисяч суддів тільки нижчого рангу, то для зміни судової і правової систем, Україні також потрібен певний час.

«Зараз у прозорих умовах створився Верховний Суд. Ті рішення, які він приймає, відповідають найвищим стандартам верховенства права. Триває реформа Апеляційного суду і місцевих судів. Та вже зараз зміни доволі відчутні. Люди довіряють українським судам і їхнім рішенням», – наголосив радник Президента.

Щодо реформи прокуратури, продовжив Ростислав Павленко, сьогодні цей орган показує високі результати, зокрема в боротьбі з корупцією.

«До успіхів роботи прокуратури можна віднести підвищення пенсій, зарплат, доплати на утримання військових, у тому числі величезне збільшення військового бюджету. Ці успіхи пов’язані з тим, що відбувається боротьба з корупцією на верхньому й середньому рівнях. 1,5 мільярда доларів було повернуто до бюджету. Ці гроші пішли якраз на підтримку армії і соціальні виплати населенню.

Також внаслідок ліквідації корупційних схем у секторі економіки до бюджету було повернуто 6 млрд дол. Тому боротьба з корупцією має свої дуже конкретні результати. Люди можуть відчути це через свої зарплати і пенсії. А вся країна може це відчути через зміцнення оборони», – підкреслив директор Національного інституту стратегічних досліджень.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко розповів, на що були витрачені кошти, ліквідовані в оточення Януковича.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 20:44 :43