Новини » Львів 22 березня, 2019, 17:47
Березневі вихідні: Грузинський балет, свято рок-музики та сучасне українське кіно. Афіша
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Тиждень до виборів – емоції сягають апогею. Щоб зробити правильний вибір, усім потрібно трохи заспокоїтися, відпочити, а свіже весняне повітря і цікава культурна програма – саме те! Отож насолоджуймося свіжим подихом весни та занурмося у неповторну та культурну атмосферу міста Лева. А вона, як завжди, буде дуже різноманітна: від всесвітньовідомого грузинського балету до презентації рок-альбомів, від класичних вистав до сучасних виставок.

Про це та інше в Афіші.

Театр

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької запрошує у суботу на свято грузинської музики і танцю: о 16.00 та 19.00 тут відбудуться виступи балету «Сухішвілі». У неділю ж пропонує о 12.00 оперу «Попелюшка», о 15.00 – комічну оперу «Служниця-пані», а о 18.00 – балет «Лебедине озеро».

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької, у суботу о 18.00 запрошує на трагіфарс «Клуб самотніх сердець», а у неділю о 18.00 на виставу «Емігранти» (камерна сцена) та о 18.00 на Заньківчанський вечір за участі доктора філологічних наук, професора, директора Інституту української мови НАН України Павла Гриценка (велика сцена).

Львівський академічний драматичний театр ім. Лесі Українки у суботу о 19.00 пропонує виставу «Людина у підвішеному стані», а у суботу о 19.00 – «Калігула».

Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса у суботу о 19.00 покаже виставу «Королева краси», а у неділю о 19.00 – виставу за поезіями Василя Стуса «Марко проклятий, або Східна легенда».

Львівський академічний духовний театр «Воскресіння» у суботу та неділю о 18.00 запрошує на виставу «Доньки-матері».

Львівський академічний театр естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» у суботу о 12.00 та 14.00 покаже виставу «Лисеня-хитрун», а у неділю о 12.00, 14.00 та 16.00 – виставу «Теремок». Театр також запрошує у суботу о 19.00 дорослих на виставу «Гамлет».

Львівський академічний обласний театр ляльок у суботу о 11.00 та о 14.00 пропонує виставу «Наш веселий колобок», а у неділю о 12.00, 14.00, 16.00 приготував виставу «По щучому велінню».

Концерти

Львівська національна філармонія у рамках Академії INSO-Львів запрошує у суботу о 18.00 на концерт «Fresh Classics», у програмі якого: «Gliss Concerto» для тромбона і струнного оркестру Адама Весоловського; концерт для кларнету з оркестром ля-мажор, KV 622 Вольфганга Амадея Моцарта; концерт №1 для скрипки з оркестром ре-мажор, ор. 6 Ніколо Паганіні та концерт № 5 для скрипки з оркестром Анрі В’єтана. У неділю ж філармонія пропонує о 19.00 концерт «Шедеври класики» у виконанні Великого симфонічного оркестру та топових солістів Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів: Святослава Винника, Марії Мельничук, Модеста Менцінського та Романа Ієвського.

Будинок органної та камерної музики пропонує шанувальникам класики концерт «Від бароко до сучасності» у виконанні солістки Національного будинку органної та камерної музики Валерії Балаховської.

Цих вихідних буде справжнє свято для шанувальників року, адже у суботу о 20.00 у Хмільному домі Роберта Домса рок-гурт «Фranko’» презентуватиме міні-альбом «Світає», а о 19.00 у клубі «Picasso» виступить гурт «Epolets» створений у 2012 році в Одесі.

Тим же хто полюбляє інді варто відвідати!FESTrepublic, де у неділю о 19.00 гурт «Tik Tu» запрезентує альбом Ulitakis.

Виставки

У Культурно-мистецькому центрі «Дзиґа» із 22 березня експонується виставка «Координати». Як зазначають організатори, експозиція є зрізом закарпатського мистецтва, хоч і фрагментарним, проте об’єктивним, без літературного антуражу. На виставці представлене покоління митців, що має відношення до закарпатського мистецтва сьогодні, а географічна координата вказує на буквальне розташування майстерень учасників виставки.

Учасники проекту: Олег Сусленко, Беата Корн, Віктор Мельничук, Дарина Задорожня, Іван Небесник, Емма Тремба, Руслан Тремба, Ната Попова, Михайло Ходанич, Оля Пильник, Наташа Шевченко.

Львівський музей історії релігії пропонує оглянути виставку «Quadragesima. Символи орнатів Великого посту». Організатори мали за мету розповісти про символи Страстей Христових, які зображено на літургійних тканинах, їхнє значення, пояснити що таке орнат, його кольорову гаму, види. На виставці вперше експонуються речі, збережені і надані курією Львівської Архідієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні. Доповнять експозицію живописні роботи Симона Чеховича, Едварда Лепшого, Алекса Владимирського з фондової збірки Львівського музею історії релігії XVIII–XX століть.

Музей ідей (вул. Валова, 18а) презентує виставку живопису «Хаос» Юлії Миронової. Це перша виставка художниці. Виставка «Хаос» без єдиної палітри кольорів та теми відображає хаос думок, вічний пошук себе як особистості, свого стилю та сенсу в житті. Сама художниця каже, що написання картин олією дозволяє їй зупинити час та безперервний хід думок, тому кожна робота є результатом спокою та гармонії в душі.

Юлія Миронова – художниця-самоучка. Бажання малювати проявилось у 2005 році, але з того часу по 2018 рік авторка намалювала лише декілька картин, перша з яких була виконана на шматку тканини натягненому на дощечку. 2018 рік став проривом у її творчості.

Музей етнографії та художнього промислу запрошує відвідати виставку творів Ярослава Шеремети «Крізь вир емоцій». Ярослав Шеремета (3.03.1939 – 15.11.2017) – український художник у галузях декоративно-ужиткової та монументальної кераміки, олійного живопису, акварелі. Член Національної спілки художників України.

У творчому доробку Ярослава Шеремети є сотні керамічних витворів, що тиражувалися на Львівській кераміко-скульптурній фабриці – це декоративні тарелі, чайні та кавові сервізи, вази, підсвічники, декоративна пластика. Окреме місце посідає кераміка комплексно-декоративного вирішення для громадських інтер’єрів Львова, Києва, Трускавця, Пустомитів, Бібрки, Тюмені (Росія) та Єдинців (Молдова). Цикл декоративних пластів із серії «Свята» прикрашає інтер’єр церкви св. Іллі у канадському місті Брамптон.

Малярський хист художника виражений одночасно у декількох напрямах – пейзаж, натюрморт, портрет.

Пропрацювавши багато років викладачем у Львівських мистецьких закладах освіти, Ярослав Шеремета виховав не одне покоління художників, архітекторів, дизайнерів, які продовжують творити українське мистецтво сьогодні.

Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького пропонує ретроспективну виставку Мирослава Ягоди. На виставці представлені ранні твори, датовані другою половиною 1980-х рр., та частина останніх робіт Мирослава Ягоди, створених у 2010-х рр – в експозиції понад сотня знакових робіт художника.

Виставка Мирослава Ягоди – один із найбільших і найважливіших мультидисциплінарних проектів Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького у 2019 р., покликаний привернути увагу до музеєфікації та повноцінного введення в мистецтвознавчий обіг нових сторінок з історії українського мистецтва, твореного у Львові, формування яких співпало з активними подіями в Києві, Одесі, Харкові та інших великих містах України.

Кіно

«Давай танцюй!». Зухвалий молодий танцівник приїздить до Києва для участі в грандіозному танцювальному турнірі. Окрім слави і визнання йому потрібні великі гроші для брата, який потрапив у біду. Хлопець має викластися наповну, щоб обійти крутих суперників. Та найбільшим випробуванням стане кохання, яке він зустрічає на танцполі! Давай танцюй і не зупиняйся! Ти зможеш все! Рухаємося в ритмі саундтреку від MONATIKа!

 

«Тім Талер, або Проданий сміх». Хлопчик на ім’я Тім Талер завжди і всюди вирізнявся своїм дзвінкім сміхом. Він рано залишився сиротою, тож безтурботно сміятися ставало усе важче. Улюбленою розвагою для Тіма з батьком завжди були перегони на іподромі, і от за давньою звичкою малий вирушив туди. Один із глядачів, таємничий дивак у клітчастому костюмі, запропонував Тіму продати свій сміх. Натомість хлопчик отримав дар вигравати будь-яке парі, навіть очевидно фантастичне. Тепер Тім не може навіть посміхнутися, хоча й збувається усе, про що він скаже. Та кому це потрібно, якщо щиро радіти він вже не може?

Фільм «Тім Талер, або Проданий сміх» знято за однойменним романом Джеймса Крюса. Книжка вийшла друком у 1962 році. Відтоді за цим сюжетом було реалізовано три телефільми та одна повнометражна стрічка. Сучасну екранізацію вирішив здійснити німецький режисер Андреас Дрезен, двічі відзначений нагородами Берлінського кінофестивалю.

 

«Ласкаво просимо до Акапулько». Метт Бус (Майк Кінгсбейкер) колись заробляв чималі гроші, працюючи дизайнером комп’ютерних ігор. Та зараз справи йдуть вже не так добре. Аби повернутися на вершину цього бізнесу хлопець прилітає до Нью-Мексико. Тут він братиме участь у конкурсі, після якого – він впевнений – справи підуть у гору. Напередодні важливого дня Метью зустрічається у барі з давнім приятелем. Перехиливши зайву чарку, хлопець прокидається у літаку, що летить в Акапулько. Те, що плани доведеться змінювати він зрозумів, але не очікував, що настільки сильно зміниться усе його життя. У місті на нього чекає чарівна незнайомка Адріана та вороже налаштовані молодики, які наполегливо цікавляться де пакунок.

Комедійний бойовик «Ласкаво просимо до Акапулько» зняли спільно кінематографісти з Мексики, США та Болгарії. Режисуру довірили Гільєрмо Івану, сценарій писали спільно Роберт Бенжамін, Гаррі Чарльз та Лоріс Курчі. Оскільки події розгортаються в Акапулько, то і більшість сцен було відзнято у Мексиці.

 

«Час відплати». Будучи молодим детективом у поліції Лос-Анджелеса, Ерін Белл (Ніколь Кідман) влилася у місцеву банду. Чергова справа її нових «колег» пішла не за планом і це мало для Ерін трагічні наслідки. Пройшли роки. Вона вже давно не та тендітна, легковірна та ніжна дівчина. Тепер вона знову повернеться до давніх знайомих аби помститися за зруйновану молодість.

Кримінальну драму «Час відплати» зняла американська режисерка Карін Кусама, володарка премії Канського кінофестивалю за Приз молодіжного журі (іноземне кіно) у 2000 році. Стрічку знято за сценарієм Філа Хея та Метта Манфреді, які зазвичай вдвох працюють над усіма своїми проектами. На головну роль запросили Ніколь Кідман, яка постане перед глядачами у незвичному для себе амплуа. За цю роль Кідман була номінована на премію «Золотий глобус» як краща виконавиця жіночої ролі у драмі. Мовою оригіналу назва стрічки – Destroyer, що у перекладі руйнівниця. Світова прем’єра фільму відбулася на кінофестивалі «Теллурід» у серпні 2018 року.

 

«Абсолютно нові пригоди Аладдіна». На вулицях казкового Багдаду вирує життя, та Аладдін усього цього не бачить. Він завоював серце прекрасної принцеси, посів трон та нудиться серед розкошів, замість того щоб займатися своєю улюбленою справою – нишпорити по кишенях у перехожих. Та уся його нудьга закінчиться тільки-но на поріг палацу ступить шах Заман. Це безжальний і деспотичний правитель, який поставив собі за мету одружитися на принцесі і володарювати у цих краях.

Фільм являє собою вільний переказ відомого сюжету, де герої говорять сучасною мовою. Казковий герой Аладдін неодноразово з’являвся на кіно- та телеекранах. Французька комедія «Абсолютно нові пригоди Аладдіна» – це продовження стрічки «Нові пригоди Аладдіна», що вийшла на екрани у 2015 році. Режисери та сценаристи залишилися ті самі – Лайонел Стекті та Деве Коен. Також до своїх ролей повернулося більшість акторів, задіяних у першій частині. Знімали влітку 2017 року у різних містах Марокко, а деякі епізоди а також студійні сцени записували у Франції.

 

«Диво-парк». Смілива мрійниця Джун натрапляє на загублений у лісі дивовижний парк атракціонів. Тут хазяйнують веселі тварини, і, як не дивно, Джун розуміє їхню мову та може говорити з ними. Дослідивши парк, дівчина розуміє, що він створений її уявою і у її силах розвивати його та дати йому нове життя. Тож невдовзі атракціони запрацюють і казкове місце наповниться справжніми відвідувачами.

Пригодницький анімаційний фільм «Диво-парк» створено у копродукції Іспанії та США. Виробництво мультфільму розпочалося у 2014 році. Рік потому іспанська студія Ilion Animation Studios оголосила, що створить повністю анімований тривимірний мультфільм. Студія Paramount Animation долучилась до проекту, назвавши його режисером Ділана Брауна. Та у січні 2018 року Брауна усунули від роботи через неприпустиму поведінку. Зрештою режисерське крісло проекту посів Девід Фейсс.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 12:50 :05