Новини » Події 22 березня, 2019, 13:09
Американські прокурори займуться поверненням до України викраденої нацистами картини
Джерело: ukrainian.voanews.com/Фото надано Мін'юстом США. Картина викрадена з Києва німецькими нацистами у 1943-му році
Джерело: ukrainian.voanews.com/Фото надано Мін'юстом США. Картина викрадена з Києва німецькими нацистами у 1943-му році

Прокуратура Південного округу Нью-Йорка домагатиметься повернення до законних власників картини, ймовірно викраденої з Києва у 1943 р., напередодні звільнення міста від німецько-фашистських загарбників.

Про це йдеться у заяві прокуратури Південного округу Нью-Йорка, повідомляє «Голос Америки».

«Наша служба має тривалу історію відновлення справедливості, незалежно від того, як давно було скоєно злочин. Сьогоднішні наші дії – це приклад нашої відданості поверненню законним власника творів мистецтва, викрадених нацистами понад 75 років тому»,- заявив прокурор Мангеттена Джеффрі Берман.

Як повідомляється, представники прокуратури заявили у четвер про ініцювання прокуратурою подання до федерального суду у Мангеттені щодо громадської конфіскації (civil forfeiture action) картини. Йдеться про полотно, раніше відоме, як «Портрет родини», а нині знане під назвою «Закохана пара» (An Amorous Couple), або ж «Закоханий погляд» (A Loving Glance), за авторством П’єра Луїса Ґудро (Pierre Louis Goudreaux). Художник був учнем Жана-Оноре Фраґонарда (Jean-Honoré Fragonard). Полотно буцімто було викрадено з Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві приблизно у 1943 р.

Згідно з поданням до федерального суду в Мангеттені, картина не фігурувала в описах творів мистецтва, які потрапили до рук нацистів під час захоплення Києва, але після його звільнення спеціальний радянський комітет вніс її до переліку зниклих у серпні 1948-го року.

Повідомляється, що у січні 2013 р. дана картина була виставлена як лот аукціону в Нью-Йорку місцевою організацією «New York Auction House». У повідомленні перед аукціоном відзначалась, що картина до цього часу зберігалась у приватній колеції в Лондоні, а пізніше у приватній колекції у Массачусетсі.

«Подальше розслідування ФБР встановило, що у грудні 1993 р. картина була придбана на аукціоні у місті Дірфільд, штаті Міссурі, арт-дилером з Нью-Йорка, який і володів нею перед тим, як виставив її на аукціон у січні 2013 р.», – йдеться у заяві Мін’юсту США.

«Міністерство юстиції США та ФБР домагаються конфіскації картини, щоб її можна було повернути її законним власникам», – зазначається у повідомленні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 20:36 :33