live

Явка на виборах: Фесенко й Цибулько не дійшли згоди

ZIK

На перший тур виборів явка громадян взагалі може бути близько 52%, а не 80%, як прогнозує соціологія.

Таку думку висловив політолог Володимир Цибулько у ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

За словами Володимира Цибулька, явка в першому турі буде доволі низькою, оскільки багато виборців вважають 39 прізвищ у бюлетені знущанням над здоровим глуздом.

«На перший тур виборів явка громадян взагалі може бути близько 52%. На другий тур, якщо він буде передбачуваним, явка так само буде невелика. Але якщо буде інтрига – «чорне чи біле», то зазвичай населення таке не ігнорує», – проаналізував Володимир Цибулько.

Натомість на думку політолога Володимира Фесенка, на другий тур виборів явка може бути ще меншою, ніж на перший.

«Якщо в другий тур вийдуть Тимошенко й Порошенко, то явка буде точно меншою, ніж в першому турі, тому що багато виборців Бойка, Вілкула, Зеленського та інших не прийдуть на вибори, оскільки це не їхні кандидати.

А от якщо буде Зеленський і Порошенко – прийдуть, адже для багатьох із них це буде, як референдум проти Порошенка. Тоді як електорат Гриценка, Ляшка й Тимошенко – це не електорат колишніх регіоналів, а майданний електорат. Але саме електорат Гриценка може розділитися – частина буде за Порошенка, а частина – проти», – вважає Володимир Фесенко.

Як повідомляли, результати дослідження аналітично-консультативної компанії Gallup за 2018 рік засвідчили, що в Україні найнижчий у світі рівень довіри населення до влади – лише 9 відсотків.

Loading...