live

Якубін: Звинувачення Луценка щодо посла США виглядають, як підігрівання Трампу

ZIK

Те, що саме зараз пролунала заява Генпрокурора Юрія Луценка щодо посла США в Україні Марі Йованович, є показником широкої лінії роздратування, котре відбувається між Банковою і американським посольством. Але також варто припустити, що подібні висловлювання можуть бути спробою українських політиків зіграти на боці Дональда Трампа.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорив політолог Олексій Якубін.

«Ми зараз бачимо початок своєрідного антиамериканського скандалу або скандалу з частиною американських представників в Україні за дев’ять днів до президентських виборів. І тому я думаю, що тут є дуже важливим контекст як український, так і американський», – сказав Якубін.

Якщо говорити саме про український контекст, то досить дивною є заява з боку Юрія Луценка щодо вручення послом США йому списку з прізвищами тих, кого не можна притягати до відповідальності.

«Якщо це справді мало місце, то я думаю, що Луценко про це мав би сказати одразу ще у 2016 році. Ба більше, звернутися до Міністерства зовнішніх справ і сказати, щоб вони зробили якусь ноту на адресу американського посольства. Або взагалі викликали посла і дали зрозуміти, що так чинити не можна, бо Україна є суверенною державою», – зазначив він.

Бо те, що саме зараз зазвучала така заява, на його думку, є показником широкої лінії роздратування між Банковою і американським посольством та діючим послом. Або ж спробою українських політиків підіграти в американський контекст, як це було в 2016 році.

«Раніше робився акцент у сторону Гілларі Клінтон, а тепер є спроба зіграти на стороні Дональда Трампа. Тому що триває паралельно процес над Манафортом, вже з’явилися перші вироки, також є досьє пана Мюллера. Тому в цьому контексті виходить, що наші посадовці вирішили підіграти Трампу, який написав у своєму Twitter про те, що свого часу було також зовнішнє втручання з боку України. Тим паче, що Юрій Луценко сказав про те, що Генеральна прокуратура навіть відкрила справу з цього приводу. Тому зараз триває спроба залучити симпатію Трампа напередодні нашого першого туру виборів», – додав Якубін.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV , яке вийшло у середу, 20 березня, що під час першої зустрічі з генпрокурором Юрієм Луценком, який обійняв свою посаду у 2016 році, посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності (do not prosecute list).

Натомість, у посольстві США прокоментували скандальну заяву Луценка і наголосили, що заява Генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що чинний посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб не відповідає дійсності.Loading...
Loading...
Loading...