Новини » Світ 21 березня, 2019, 16:33
Вчені за крок до створення роботів-термінаторів
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вчені знайшли спосіб створити рідкий метал, який може розтягуватися у різних напрямках, а також бути використаний для імітації рухів вигаданого робота T-1000 з фільму «Термінатор 2».

Наразі, дослідницька група ще не створила робота-термінатора, проте, вона за крок до цього, – інформує видання International Business Times.

Згідно з доповіддю Американського хімічного товариства, вчені додали частинки заліза до сплаву олова, галію та індію, зануреного у соляну кислоту. Поверхневий натяг рідкого металу знизився завдяки шару оксиду галію, який утворився на поверхні краплі. Це також надало металу гнучкості та пластичності.

Дослідники з Пекінського університету хотіли створити рідкий метал, який може рухатися як горизонтально, так і вертикально, не занурюючись у рідину. Саме тому до краплин сплаву, занурених у соляну кислоту, додали частинки заліза. Застосування магнітів дозволило дослідницькій групі перевірити рідкий метал та побачити, наскільки він може розтягнутися. Виявляється, він може розтягуватися у чотири рази щодо свої звичної довжини.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 07:31 :01