Новини » Суспільство 21 березня, 2019, 17:49
В Україні щодня від туберкульозу помирає 10 людей, – МОЗ

На сьогодні туберкульоз – цілком виліковна хвороба, однак в Україні щодня від цієї інфекційної хвороби помирає 10 людей.

Про це заявила на брифінгу провідний фахівець з питань лікування та профілактики туберкульозу Центру громадського здоров’я МОЗ України Яна Терлєєва, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Незважаючи на високу ефективність лікування туберкульозу, щодня в Україні внаслідок цієї інфекційної хвороби помирає 10 осіб. Туберкульоз – абсолютно виліковне захворювання. ВООЗ чітко наголошує, що не менше 90% пацієнтів з туберкульозом слід виліковувати», – сказала Терлєєва.

За її словами, у нашій країні пацієнти з чутливим туберкульозом виліковуються лише у 76% випадків.

«Пацієнти з мультирезистентним туберкульозом або зі стійкістю до основних протитуберкульозних препаратів виліковуються лише у половині випадків, а пацієнти з широкою лікарською стійкістю, на жаль, лише – що третій», – поінформувала Терлєєва.

Вона підкреслила, що протитуберкульозні ліки в Україні повністю профінансовано.

«Торік з державного бюджету на протитуберкульозні ліки було виділено близько 496 млн грн. Також додатково виділено близько 56 млн грн на закупівлю витратних матеріалів для діагностики туберкульозу», – зазначила Терлєєва.

Водночас експерт констатувала, що показники захворюваності на туберкульоз в Україні поступово знижуються.

«Протягом останніх 10 років в Україні спостерігається зниження захворюваності на туберкульоз. Щороку рівень захворюваності знижується серед загального населення – на близько 2,5 %, серед дитячого населення – на 4,4 %. Проте на сьогодні лишається актуальною проблемою поширення лікарсько-стійкого (мультирезистентного) туберкульоз», – зазначила Терлєєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:28 :16