Новини » Події 21 березня, 2019, 10:39
У Криму масово гинуть дельфіни через рибальські сітки – вже знайшли 16 трупів
Фото: facebook.com/sereneseadolphins
Фото: facebook.com/sereneseadolphins

У Криму забили на сполох через масову загибель дельфінів у районі Євпаторії. За два дні тут знайшли 16 загиблих китоподібних.

«15 і 17 березня співробітники Центру вивчення, порятунку і реабілітації морських ссавців "Безтурботне Море" провели обстеження ділянки узбережжя недалеко від Євпаторії (всього 10 км берегової лінії) після надходження інформації про масову загибель дельфінів», – повідомили в групі Serene Sea на Facebook, пише informator.

Так, за два дні було знайдено мертвими 14 азовок і двох афалінів. Всі тварини з кожної групи лежали на однаковій відстані від води, перебували на ідентичній одна одній стадії розкладання і в безпосередній близькості.

«Першу групу становили дві азовки і два афаліни. На тілах обох азовок були виявлені сліди заплутування у зябрових сітках; в однієї афаліни на хвостовому стеблі залишилися фрагменти самих сітей, у другої афаліни був відрізаний хвостовий плавець. Їх викинуло раніше, ніж тварин з другої групи, судячи з інтенсивним процесом розкладання», – йдеться в повідомленні.

Фото: facebook.com/sereneseadolphins
Фото: facebook.com/sereneseadolphins

Другу групу становили 12 азовок.

«На тілах у кожної морської свині ми виявили чіткі і глибокі сліди, залишені зябровими сітками з монофіламентною ниткою товщиною 0,5 мм, у двох особин були також відрізані лопаті хвостового плавника. Всі 16 тварин загинули унаслідок попадання в сіті на камбалу або осетрових, виходячи з характеру і тяжкості пов'язаних ушкоджень, ідентичного стану тіл, а також їх положення щодо урізу води і один одного», – відзначили в групі.

Поряд з китоподібними, на берег вимило величезну кількість фрагментів рибальських сіток і лісок, а також останки однієї особини чорноморського осетра.

Довідка.

Азовка або морська свиня (Phocoena phocoena relicta) – один з підвидів виду фоцена звичайного (Phocoena phocoena) родини Фоценові (Phocoenidae Gray, 1825), єдиний представник китоподібних в Азовському морі. Цей підвид поширений в Азовському, Чорному, Мармуровому і Егейському морях. Єдиний представник роду й родини у фауні України. Вузькоареальний реліктовий підвид. Цього дельфіна часто називають «морською свинею» через товстий, до чотирьох сантиметрів, шар підшкірного жиру і галасливе дихання, подібне до «хрюкання». Охороняється Боннською та Бернською конвенціями, угодою ACCOBAMS. Внесений до Червоної книги України (1994, 2009) (статус – вразливий). Промисел заборонено. В умовах неволі не розмножується, живе не більше двох місяців, що пов'язане зі схильністю азовок до стресів, а також у зв'язку з швидким обміном речовин.

Афаліна (Tursiops) – рід родини дельфінових (Delphinidae). Вид поширений у прибережних областях помірних та теплих вод пн. та пд. півкуль. У всій акваторії Чорного моря, включаючи територіальні води України, протягом року трапляється ендемічний підвид T. t. ponticus. Назва роду походить від турецького слова афал-афал — «ошалілий».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 21:02 :17