Цього народ не «проковтне»: екс-генпрокурор застеріг штаби кандидатів

ZIK

Якщо результати волевиявлення під час президентських виборів-2019 відрізнятимуться від екзит-полів, народ України цього не «проковтне», як не проковтнув фальсифікацій під час виборів президента 2004 року.

На цьому в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK наголосив Генеральний прокурор України у 2002-2003, 2004-2005, 2007 роках Святослав Піскун.

Святослав Піскун, відповідаючи на запитання глядачів, як можуть відреагувати українці на фальсифікації під час виборів Президента України, зазначив, що вибори можуть відбутися спокійно в разі, якщо результати екзит-полів і дослідження соціологічних інститутів відповідатимуть тим результатам, які зафіксує Центральна виборча комісія.

«Для того й роблять екзит-поли, щоб людина, яка займає третє, четверте чи п’яте місце за їхніми результатами, не стала переможцем виборів. Це спеціально створені такі інституції. Тому все буде гарно й добре, якщо екзит-поли відповідатимуть фактичному результату волевиявлення громадян України.

А якщо раптом кандидат у президенти, який перебував на четвертому, п’ятому місці, наприклад, увійде в двійку, а за екзит-полами і за дослідженнями він був на четвертому-п’ятому, я думаю, що народ України цього не «проковтне», як не «проковтнули» ми цього в 2004 році», – застеріг колишній Генеральний прокурор України.

Нагадаємо, як свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром «Социс» разом з Інститутом стратегічних досліджень і прогнозів «Янус» з 9 по 14 березня 2019 року, на запитання, хто переможе на президентських виборах, серед тих, хто визначився, 25,5% назвали Петра Порошенка, 25,1% – Володимира Зеленського, 12,45% – Юлію Тимошенко.

Як повідомляли, Генеральний прокурор України Юрій Луценко пригрозив кримінальною відповідальністю за фальсифікації на виборах.

Loading...