Своєю відставкою Назарбаєв зіграв на випередження країн-сусідів, – політолог

ZIK

Період переходу влади у Казахстані міг бути зручним для того, аби в країні активізувалися зовнішні впливи. У цьому зацікавлені не лише сусідні Росія та Китай, а й Туреччина та Сполучені Штати Америки. Відтак, майбутні вибори можуть стати змаганням із нав’язування зовнішніх впливів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог-міжнародник Валерій Кравченко.

Він висловив переконання, що відставка президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва була грою на випередження.

«Період переходу влади міг бути зручним для того, аби в країні активізувалися зовнішні впливи. Зрештою, Казахстан у певній мірі втратив би самостійність. Ми розуміємо, росіян, які чекали цього моменту. Розуміємо, що значні економічні впливи провадили в країні і китайці. Так само ми розуміємо і стратегічне значення Казахстану», – розповідає експерт.

Крім того, зазначив він, держава мала стратегічне значення і для Сполучених Штатів, а найбільше – для Туреччини, яка хотіла б залучити такого великого союзника.

«Я не погоджуюсь із думкою, що Казахстан – це велика демократія, а все, що вони роблять, дуже правильно. Навпаки – це звична середньосхідна країна, де, швидше, автократичне правління. Тут важливо, чи вдасться зберегти певні демократичні моменти, і чи реальним є проведення демократичних виборів. Або ж це може бути змагання з нав’язування зовнішніх впливів», – зазначив Валерій Кравченко.

Він також висловив переконання, що коли у Казахстані відбудуться демократичні вибори, то лідером держави буде не Касим-Жомарт Токаєв, який зараз перейняв владу.

«Якщо це буде процедура збереження певних впливів, то можливі різні сценарії. Тобто зараз прізвище (майбутнього лідера – ZIK) не має значення. Важливим є лише те, яким шляхом піде Казахстан», – резюмував політолог.

Нагадаємо, Нурсултан Назарбаєв, який протягом майже 30 років був лідером Казахстану, подав у відставку з посади президента держави.

Loading...