Новини » Політика

Сумніваюся, що заява Луценка щодо Йованович вплине на її кар’єру, – Заліщук

ZIK

Історія із заявою Генпрокурора Юрія Луценка щодо, буцім, вручення йому списку послом США тих, кого не можна притягати до відповідальності, є дуже небезпечною геополітичною шизофренією. Адже вона дискредитує українську владу як надійного партнера для міжнародних друзів.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK говорила народний депутат України Світлана Заліщук.

«Треба зрозуміти, що заява Луценка не є його «творчістю», а це погоджена кампанія з владою. І головною метою є завдати нокауту голові Антикорупційного бюро. Адже це не вдалося зробити через ручного аудитора, бо не назбирали достатньо компромату, а зараз, на фоні питань до НАБУ щодо розслідування Гладковського, це є дуже зручним моментом», – сказала Заліщук.

Водночас, за її словами, було б не дивним, якби подібну заяву зробив головний прокурор Росії. Бо створення зовнішнього ворога для РФ завжди було ефективним інструментом у мобілізації електорату. Оскільки це відбулося в Україні, то можна сміливо говорити про те, що йдеться про небезпечну геополітичну шизофренію.

«Зараз виглядає на те, що ворогом поруч з російським агресором стає американський посол, який, виявляється, забороняє розслідувати корупцію в Україні. І ця шизофренія загрожує тим, що вона дискредитує українську владу як надійного партнера для міжнародних друзів», – вважає вона. 

На її думку, така ситуація загрожує Україні дискредитацією і несприйняттям, як надійного партнера для міжнародних друзів не тільки у Америці, а й в інших країнах.

«Зараз відбувається свого роду «візантійщина», тобто переплетення різних думок, заяв, рішень напередодні виборів. І дехто думає, що таким чином розчищає собі дорогу на другий термін. Але посол США в Україні пані Йованович є однією з найдосвідченіших дипломатів у світі і її в Держдепартаменті надзвичайно цінують. Тому я сумніваюся, що ця ситуація вплине на її кар’єру», – додала Заліщук.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV , яке вийшло у середу, 20 березня, що під час першої зустрічі з генпрокурором Юрієм Луценком, який обійняв свою посаду у 2016 році, посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності (do not prosecute list).

Натомість, у посольстві США прокоментували скандальну заяву Луценка і наголосили, що заява генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що чинний посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб не відповідає дійсності.

Loading...