live

«Список Йованович»: депутат БПП повідомив передісторію скандалу

ZIK

Якщо розмова щодо списку недоторканних між Луценком і Йованович мала місце, то логічно є оприлюднити прізвища тих людей.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат БПП Володимир Куренной.

Ведуча поцікавилася, чи здивувала його заява Юлія Луценка про список посла США пані Йованович. У відповідь пан Куренной сказав, що зараз, насамперед, треба запитати Генерального прокурора, що він мав на увазі, коли це казав і навіщо саме зараз сказав про це.

«Зараз ми не можемо на 100% стверджувати, був цей список чи його не було. Я не можу сказати, що я впевнений у тому, що такого списку або якихось прізвищ, які могла теоретично називати посол США Генеральному прокурору, не було», – зазначив нардеп.

За його словами, поки ми не отримаємо особисто від Генпрокурора якихось пояснень, зарано говорити про причини таких його дій. Також він зауважив, що хоч пан Луценко каже про список, але це могло бути і в усній формі.

«Ми не знаємо, але виключати це не можна. Якщо ця розмова взагалі була, і Генеральний прокурор відповідає за свої слова, які він давав у інтерв'ю, то логічним кроком є оприлюднити прізвища тих людей, які рекомендували йому не притягати до відповідальності», – переконаний Куренной.

Крім цього він додав, що йому зрозуміла передісторія цього питання. Зокрема він розповів, що США виділяли гроші як допомогу на реформування ГПУ. Але в підсумку вони були витрачені на боротьбу з корупцією.

«Насправді гроші були виділені на ГПУ, але недовіра до генеральних прокурорів з боку Держдепу призвела до того, що ці гроші були переведені на антикорупційні програми.

У будь-якому випадку наші стосунки зі США ніяк не зміняться після заяв Генерального прокурора. США – це стратегічний партнер України», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу Hill.TV, яке вийшло в середу, 20 березня, що під час першої зустрічі з Генпрокурором Юрієм Луценком, який обійняв свою посаду в 2016 році, посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності (do not prosecute list).

Натомість у посольстві США прокоментували скандальну заяву Луценка й наголосили, що заява Генерального прокурора України Юрія Луценка про те, що чинний посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович передала йому перелік «недоторканних» для правосуддя осіб не відповідає дійсності.Loading...
Loading...
Loading...