live
Новини » Політика

Список «недоторканних»: Експерт наголосив на відсутності позову Йованович проти Луценка

ZIK

Якби заява Юрія Луценка про те, що посол США Марі Йованович надала йому список недоторканних осіб, була лише викликом, на Генпрокурора уже б відкрили судовий позов. Адже у Йованович були б усі для цього підстави. Натомість такого провадження досі немає.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Олександр Леонов.

Коментуючи скандал, що виник між Генпрокурором Юрієм Луценком і послом США в Україні Марі Йованович, він наголосив: якби ця історія була лише викликом США, на очільника ГПУ уже б подали до суду. Однак, цього досі не сталося.

«Є всі підстави для того, щоб провести судовий позов саме у США, де, вочевидь, «руки розв’язані». Але такого досі не відбулося», – зауважив Леонов.

У свою чергу політолог Олексій Якубін зауважив: зараз багато залежатиме від того, чи побачимо додаткові нові факти або навіть свідчення у цій справі.

«Я не виключаю, що, можливо, найближчим часом побачимо свідчення когось із САП або ГПУ, які справді говоритимуть, що, наприклад, була ситуація із втручанням у вибори в США у 2016 році. Можливо, тут є спроба зацікавити і американців цією ситуацією», – припустив Якубін.

Тож, на його думку, можливо, Луценко, «починаючи цю гру», бачив її продовження.

«Тобто якісь свідчення, де Йованович довелося б захищати свою позицію. Можливо, саме на це і є розрахунок. Однак, у контексті самого Луценка, це дуже небезпечна гра. Адже знаємо, що вплив, наприклад, американського посольства є значним», – зазначив експерт.

Як повідомлялось раніше, 20 березня Генпрокурор Юрій Луценко заявив в інтерв’ю американському телеканалу «Hill.TV», що у 2016 році посол США в Україні Марі Йованович вручила йому список тих, кого не можна притягати до відповідальності.

Натомість, у посольстві США переконують, що ця інформація не відповідає дійсності.Loading...
Loading...
Loading...