Новини » Економіка 21 березня, 2019, 18:29
Справу про арешт активів «Газпрому» у Британії призупинено, – рішення суду

Високий суд Англії та Уельсу призупинив процес щодо арешту активів Газпрому на території Великої Британії на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив «Газпром» у повідомленні російським ЗМІ, інформує «Громадське»

Зазначається, що конфіскацію активів «Газпрому» призупинили на час розгляду апеляційного слухання у суді шведського округу Свеа, у якому «Газпром» намагається оскаржити рішення Стокгольмського арбітражу.

«Газпром продовжить захищати свої права», – повідомили у компанії.

Зазначимо, що «Газпром» подав апеляцію до апеляційного суду шведського округу Свеа наприкінці березня 2018 року. У «Нафтогазі» заявляли, що розгляд апеляції в цьому суді не скасовує рішення Стокгольмського арбітражу на території інших держав світу, окрім Швеції.

Слухання апеляції та рішення за цією справою у «Нафтогазі» очікують не раніш.е 2020 року.

Після цього «Нафтогазу» вдалось домогтися замороження активів «Газпрому» у низці юрисдикцій та виграти судові позови проти Газпрому щодо розголошення місцезнаходження його активів, які українська компанія може конфіскувати.

Зазначимо, що наразі «Нафтогаз» подає позови до судів різких країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії, Люксембургу та США, у яких прагне стягнути заборгованість «Газпрому» за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, «Нафтогаз» прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,76 мільярда доларів, які наразі «Газпром» винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

Раніше повідомлялось, що Швейцарський суд кантону Цуг зняв арешт з активів «Газпрому», арештованих для виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Довідка IA ZIK.

5 червня 2018 року суд у Нідерландах задовольнив клопотання НАК Нафтогаз України щодо арешту часток Газпрому у його голландських дочірніх компаніях.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обовязкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,7 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,7 мільярда доларів.

10 листопада стало відомо, що швейцарський суд заборонив компаніям Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG які обслуговують та будують російські газопроводи «Північний потік» та «Північний потік-2» розраховуватись з російським Газпромом.

24 жовтня у Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу. Нагадаємо, що вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 20:29 :17