Новини » Політика 21 березня, 2019, 13:03
«Справа Дубневича»: директору заводу, причетному до розкрадань, продовжили зобов’язання
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Суд продовжив чотири обов’язки генеральному директору Дніпропетровського стрілочного заводу Сергію Тараненку, підозрюваному у причетності до заволодіння понад 92 млн грн ПАТ «Укрзалізниця», так званої «справи народного депутата Ярослава Дубневича».

Таке рішення ухвалила слідча суддя Солом’янського районного суду міста Києва Ада Педенко за результати розгляду клопотання Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, повідомляє «Слово і Діло».

Прокурор САП Віталій Пономаренко просив продовжити дію обов’язків Тараненка ще на два місяці, оскільки досудове розслідування триває, а ризики перешкоджання розслідуванню не зменшилися.

Вивчивши клопотання, суддя Педенко задовольнила його частково. Вона продовжила дію обов’язків на місяць, зокрема, прибувати за першою вимогою; повідомляти про зміну місць проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками і підозрюваними, а також здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, у кінці січня двом помічникам народного депутата Ярослава Дубневича повідомлено про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

А 15 січня 2019 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили сімом особам про підозру у заволодінні 93,27 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

За інформацією НАБУ, про підозру в заволодінні коштами повідомили голові правління–генеральному директору ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергію Тараненку, його першому заступнику Валерію Крячку, засновнику-директору ТОВ «Арго» Антону Шевченку, директору ТОВ «Корпорація КРТ» Олегу Місьонгу і трьом працівниками філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ.

Згодом суд обрав нічний домашній арешт із покладанням низки обов’язків директору ТОВ «Корпорація КРТ» Олегу Місьонгу і першому заступнику генерального директора ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Валерію Крячку. Водночас гендиректору цього заводу Сергію Тарененку суд визначив запобіжним заходом заставу в 1,9 мільйона гривень.

Також суд відправив під нічний домашній арешт колишнього директора ТОВ «Арго» Антона Шевченка і поклав на нього низку обов’язків: не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу; прибувати на кожен виклик і вимогу; повідомляти про зміну своїх місць проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками й підозрюваними в справі; здати на зберігання закордонні паспорти й носити електронний браслет.

Крім того, під нічний домашній арешт відправили й начальника відділу верхньої будови колії філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Андрія Степаненка. На нього поклали ті самі обов’язки, крім здачі на зберігання закордонних паспортів.

Також суд відпустив під особисте зобов’язання ще одного підозрюваного, працівницю цього ж відділу філії ЦЗВ Клепак. На неї поклали такі ж обов’язки як на начальника відділу філії УЗ.

Окрім цього, суд наклав арешт на низку майна генерального директора-голови правління Дніпропетровського стрілочного заводу Сергія Тараненка.

Детектив у клопотанні просив накласти арешт на нежитлове приміщення загальною площею 192,1 кв. м; частину квартири загальною площею 251,4 кв. м; частину квартири загальною площею 124,4 кв. м; корпоративні права заводу «Трансмаш»; корпоративні права ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «ТАКО»; рахунок у цінних паперах в Райффайзен Банку Аваль; рахунки в ОТП Банку і низку рахунків у ПриватБанку підозрюваного. Також у НАБУ просили заарештувати мобільний телефон Тараненка, оскільки телефон має важливе доказове значення для кримінального провадження і визнаний речовим доказом.

Обидва клопотання суд задовольнив.

Розслідування наведених фактів детективи Національного бюро розпочали у червні 2017 року за власними напрацюваннями, повідомляє прес-служба НАБУ.

Для самого ж народного депутата Ярослава Дубневича, якого вважають організатором схеми, НАБУ та САП підготували в ГПУ подання у Верховну Раду для зняття недоторканності. Документи готували скеровувати у парламент на середину січня, але на даний момент ГПУ та САП взялися доопрацьовувати їх.

Слід додати, що НАБУ також розслідує справу щодо недостовірного декларування активів Богданом Дубневичем. 6 лютого, після майже півторарічної перевірки НАЗК, матеріали справи надійшли детективам. Відзначимо, що НАЗК розпочало перевірку після розслідування та повідомлення про корупцію від ІА ZIK.

Читайте більше новин на тему: брати Дубневичі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 10:39 :59